Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Odborné pracoviská SPU ponúkajú vyše 500 služieb pre prax

Odborné pracoviská SPU ponúkajú vyše 500 služieb pre prax
insert_photoTASR/Henrich Mišovič - Slávnostné otvorenie novovybudovaného výskumného centra AgroBioTech sa uskutočnilo 15. októbra 2015 priestoroch Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Činnosť výskumného centra bude zameraná na aplikovaný výskum a vývoj v oblasti agrobiológie, technológie spracovania poľnohospodárskych produktov, agropotravinárstva, biotechnológie, genetických technológií, agroekológie a bioenergetiky. Na snímke výskumné laboratóriá.

Kancelária projektových a transferových činností Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre spustila novú webovú stránku Katalógu kooperačných činností pre prax. Záujemcovia z praxe nájdu viac ako 500 rôznych služieb, ktoré ponúkajú verejnosti odborné a vedeckovýskumné pracoviská SPU, informovala hovorkyňa univerzity Renáta Chosraviová.

V rámci služieb ponúka SPU rôzne analýzy, skríningy, hodnotenia, diagnostiku, poradenstvo, expertné činnosti či geodetické práce. Nechýba ani ponuka na komplexné technické riešenia a servis, ponuka prekladov, znaleckých posudkov, projektových štúdií, školení, skúšok, testovania, výskumu či vypracovania návrhov, plánov a stratégií.

Rektorka SPU Klaudia Halászová skonštatovala, že SPU počúva názory, požiadavky a odporúčania praxe a hľadá inovatívne témy pre výskum a vývoj, ako aj pre pôdohospodárske a rozvojové politiky.

“Zámerom SPU je posilňovať komunikáciu medzi akademickou sférou a hospodárskou praxou, a tak pomôcť skvalitniť transfer technológií a znalostí do praxe,” skonštatovala.

Stránka vznikla s podporou národného projektu Národná infraštruktúra pre podporu transferu technológií na Slovensku, do ktorého bola SPU zapojená. Skríning kooperačného a inovačného potenciálu fakúlt a pracovísk SPU sa realizoval v roku 2023.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR/Henrich Mišovič - Slávnostné otvorenie novovybudovaného výskumného centra AgroBioTech sa uskutočnilo 15. októbra 2015 priestoroch Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Činnosť výskumného centra bude zameraná na aplikovaný výskum a vývoj v oblasti agrobiológie, technológie spracovania poľnohospodárskych produktov, agropotravinárstva, biotechnológie, genetických technológií, agroekológie a bioenergetiky. Na snímke výskumné laboratóriá.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
24. január 2024 6:39

Som zlý , keď poviem , že “to tempo je aležebrutálne …”?!

Centrum AgroBiotech slávnostne otvorené v r.2015 (!) a (“nová”) webová stránka katalolgu činností predstavená v r.2024 ⁉️‼️