Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Nezamestnanosť by mohli riešiť aj malé roľnícke spolky

Šéf Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek vidí riešenie vysokej nezamestnanosti na slovenskom vidieku aj v obnove poľnohospodárskej výroby formou malých produkčných jednotiek.

„S vládnym programom znižovania nezamestnanosti sme rozmýšľali, ako by ministerstvo pôdohospodárstva mohlo prispieť k riešeniu tohto problému. Osobne si myslím, že je tu dobrý priestor aj vzhľadom na to, ako som si prečítal východiská budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) EÚ, kde je možné zakladať nové malé produkčné jednotky v oblasti živočíšnej a rastlinnej výroby. Tieto sú vhodné práve v tých oblastiach, kde nedokážeme dotiahnuť priemysel,“ uviedol po piatkovom (27.4.) rokovaní vládneho kabinetu Jahnátek.

„Bolo by to konkrétne zamerané na zakladanie nových kvázi družstiev, roľníckych spolkov, ktoré by obnovili rastlinnú a živočíšnu výrobu. Boli by to malokapacitné jednotky, ktoré by si svoj predaj riešili lokálnym marketingom, čiže by neboli odkázané na obchodné reťazce,“ spresnil.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
30. apríl 2012 10:25

Obchodný zákonník družstvo pozná čo sa bojíme toho názvu…
Ale realita dať na dedine do kopy malých poľnohospodárov, no ja neviem veď aj komory máme pre istotu dve….

MD
MD
30. apríl 2012 21:19

Zakladanie druzstiev („malych produkcnych jednotiek“ alebo to iste pod inym nazvom) je v praxi na Slovensku podla mna v najblizsich rokoch nerealne. Ludia v produktivnom veku si pamataju zdruzstevnovanie pody ich starych rodicov… Ti, co si vybrali podu z zacali samostatne hospodarit potrebuju cas sa to nanovo naucit v zmenenych… Celý komentár »

Ján
Ján
1. máj 2012 20:41

Mám 40 rokov, moja manželka 31. Obaja sme SHR. Ja som svoju činnosť začal v roku 2008, manželka v roku 2010. Obaja sme začínali bez akejkoľvek podpory pri rozbehu ako začínajúci farmári, nakoľko začínajúci farmári nemajú nárok na žiadnu podporu pri rozbehu na rozdiel od živnostníkov, kde podpora je okolo… Celý komentár »

Hermina
Hermina
20. august 2013 20:03

Riešenie nášho zdevastovaného poľnohospodárstva vidím v založení holdingovej agrárnej spoločnosti, ktorá by postupne združovala poľnohosodárske družstva a tým by sa postupne rozbehla potravinová sebestačnosť Slovenska. Subjektom v rámci holdingu by ostal celý majetok, holding by bol mimo pôsobenia a vplivu štátu a vzhľadom na čoraz vačší záber by holding priamo… Celý komentár »