Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Nariadenia k priamym platbám prerokuje vláda na najbližšom zasadnutí

AKS: Programové vyhlásenie vlády je veľmi dobré, oceňujeme jeho dôraz na pôdu
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Nariadenia vlády k priamym platbám prerokuje vládny kabinet na svojom najbližšom zasadnutí. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

“S dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom sme dohodnutí, že nariadenia prijme vláda tak, aby ich účinnosť bola od 15. apríla tohto roku,” uviedol dočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan. Texty nariadení vlády, ktoré budú účinné od 15. apríla, sú podľa agrorezortu zverejnené na webe mpsr.sk.

PPA 4. apríla informovala, že vychádza v ústrety žiadateľom o priame platby na obdobie rokov 2023 až 2027. Bude kontrolovať iba formálnu stránku predkladania tzv. súpisu ako prílohy k žiadosti a nebude vykonávať vecnú kontrolu.

Agentúra týmto rozhodnutím zjednodušuje podávanie žiadostí o priame podpory a zároveň bude mať uplatnenie tejto zmeny pozitívny vplyv aj na rýchlosť pri vydávaní rozhodnutí.

Platobná agentúra dodala, že v rámci programového obdobia Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) na roky 2023 až 2027 je povinnosťou žiadateľa o priame podpory predkladať spolu so žiadosťou elektronickú evidenciu prenajatých a vlastných pozemkov – súpis.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
6 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Tomi
Tomi
6. apríl 2023 0:52

Tak najskôr sa zavedie nejaká hlúposť do legislatívy a potom sa s veľkým úspechom odtiaľ na poslednú chvíľu vyhodí s dovätkom, že ako dobre sme spravili pre poľnohospodárov? TOTO nezaváňa náhodou ale obrovským amaterizmom?

kalman
kalman
6. apríl 2023 19:35
Odpoveď na  Tomi

Celé zle. Rozhodnutie za minulý rok nie sú schopný vydať, ale vymyšľať hovadiny to im ide. Komasacie nikde,tam si nevedia rady už roky, tak to hodia na chudákov gazdov, ktorý budú pracne hľadať rozbité parcely po celom chotári a vypisovať priblblé tabuľky. To je zlý sen. Každý rok vydáva kataster… Celý komentár »

kalman
kalman
6. apríl 2023 22:18

Dnes novota – PPA bude kontrolovať iba formálnu stránku predkladania tzv. súpisu ako prílohy k žiadosti a nebude vykonávať vecnú kontrolu. To akože načo majú gazdovia vyplňovať tie excelovské tabuľky? A v ktorom štáte sa to ešte robí? Je mi z toho zle. Toto hraničí s debilitou.

kalman
kalman
6. apríl 2023 22:36

Ešte raz – Agentúra týmto rozhodnutím zjednodušuje podávanie žiadostí o priame podpory a zároveň bude mať uplatnenie tejto zmeny pozitívny vplyv aj na rýchlosť pri vydávaní rozhodnutí. Už sa tešíme na tú rýchlosť, keď ešte za minulý rok nemáme rozhodnutie – podotýkam, že sme nemali žiadny problém s porušením pravidiel.… Celý komentár »

SHR
SHR
9. apríl 2023 10:17

A co ked vlastník ktory má 1/12 inu nepodpíse zmluvu na svojich 50 m2?

Johnny
Johnny
11. apríl 2023 7:43
Odpoveď na  SHR

na Slovensku sa uplatňuje väčšinový princíp pri nakladaní s nehnuteľnosťou v spoluvlastníctve, to znamená ak 7/12 podielov má zazmluvnené nejaký gazda, má právo gazdovať aj na tej 1/12 a aj zvyšných 4/12, ktoré nikto z nás tu nespomína 🙂 .