Zadajte hľadaný výraz

Poľnocast Z domova

Jozef Kiss: Chceme zohľadniť to, že sme nekomunikovali skôr

Jozef Kiss: Chceme zohľadniť to, že sme nekomunikovali skôr
insert_photoautor - Jozef Kiss, generálny riaditeľ PPA

Investičná výzva zameraná na poľnohospodárske podniky mala byť zo strany Pôdohospodárskej platobnej agentúry vyhodnotená do konca marca 2023. Podarilo sa? A čo podávanie žiadostí o priame platby? Ekoschémy, spôsoby uplatňovania stropovania alebo súpis nájomných a užívacích vzťahov. Situácia na Slovenskom pozemkovom fonde dokonca môže našich poľnohospodárov odstrihnúť od priamych platieb. V systéme je stále mnoho nejasností a denne dochádza k zmenám. V pondelok nám na otázky odpovedal Jozef Kiss, generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Ak ešte počas rozhovoru sa zdalo, že súpis nájomných a užívacích vzťahov bude musieť predkladať poľnohospodár už k podaniu žiadosti, tak podľa utorkových informácií to bude stačiť urobiť k 31. júlu.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: autor - Jozef Kiss, generálny riaditeľ PPA

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Gustav
Gustav
12. apríl 2023 0:41

Prvý apríl?!? Dobrá práca pán redaktor, aspoň k niečomu sa musel p. GR PPA vyjadriť  ale dovolím si vytiahnuť články uverejnené na Vašej stránke. Dňa 30/03/2022 bola pustená von informácia, že „Platby uvoľníme, kde sú už žiadosti, je to vo výške asi 80 miliónov eur. Chceme ich ‘sprocesovať’ v 2. kvartáli.  Celková… Celý komentár »

Pavol
Pavol
14. máj 2023 15:23
Odpoveď na  Gustav

Pozrel som si tie uverejnene clanky ale nefunguju, tak posielam fukcne linky. Ale pripajam sa aj ja, ze by mal odchadzujuci minister dat odpocet k tymto klamstvam a ak nie on, tak pan generalny riaditel PPA, lebo fakt ako napisal p. Gustav, toto takto nemoze fungovat, ze si hovoria same… Celý komentár »