Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Najmodernejšia technika sa už čoskoro zíde v Očovej

Najmodernejšia technika sa už čoskoro zíde v Očovej
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Už 19. raz budú môcť poľnohospodári vidieť najnovšie trendy v poľnohospodárskej technike so zameraním na zber a pozberovú úpravu krmovín, spracovanie náletov a energetické využitie biomasy. AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR pripravuje v spolupráci s Poľnohospodárskym družstvom v Očovej tradičný Deň poľa, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 23. mája.

Medzi spoluorganizátorov patrí aj Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora. Pred samotnou ukážkou poľnohospodárskej techniky sa v Kultúrnom dome v Očovej uskutoční seminár Diferencované systémy hospodárenia na trávnych porastoch. Na podujatie je vstup voľný a od 9.00 sa účastníci môžu dozvedieť o využívaní trávnych porastov na produkciu bioenergie, o využití pôdy na pestovanie rýchlorastúcich drevín (vŕba košikárska), alebo drobného ovocia (čučoriedka vysoká).

Samotný Deň poľa začína po 11.00 v blízkosti letiska (Očová – Zolná). Po oficiálnom úvode, ktorý reflektuje na aktuálnu problematiku v oblasti poľnohospodárskej mechanizácie návštevníci uvidia stroje na kosenie krmovín, na obracanie a zhrabovanie krmovín, na zber krmovín z riadkov, komunálnu techniku na úpravu obecných plôch a starostlivosť o krajinu, stroje na zber a konzervovanie krmovín, alebo na likvidáciu náletov a obnovu TTP.

„Organizovanie predvádzania strojov spojené s výstavou a seminárom s možnosťou konzultácií so zástupcami firiem – výrobcami, alebo predajcami má obecne veľký prínos tak pre poľnohospodárov, ktorí získavajú presné informácie priamo od kompetentných zástupcov firiem, tak aj pre výrobcov a predajcov, ktorí tu majú možnosť propagovať svoje výrobky a získať poznatky vzájomným porovnávaním technických parametrov strojov podobného určenia,“ hovorí profesor Ján Jech, prezident AGRIONU Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky.

Bližšie informácie o seminári, ale aj Dni poľa nájdu návštevníci a vystavovatelia na internetovej stránke Združenia www.agrion.sk v sekcii akcie.

Autor článku: sekretariát AGRION - Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments