Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Na veľtrhu Agrokomplex v Nitre sa predstaví 620 firiem zo 16 krajín

Na veľtrhu Agrokomplex v Nitre sa predstaví 620 firiem zo 16 krajín
insert_photoštátny podnik AGROKOMPLEX

Bratislava 12. augusta (TASR) – UPOZORNENIE SPRÁVA Z ROKU 2008 – Dovedna 620 firiem – vystavovateľov zo 16 krajín sa predstaví na 35. medzinárodnom poľnohospodárskom a potravinárskom veľtrhu Agrokomplex 2008 a na piatich sprievodných výstavách, ktoré otvoria 21. augusta v Nitre. “Motto podujatia Život sa rodí na vidieku ukáže prostredníctvom expozícií vystavovateľov a odborných podujatí pravú tvár vidieka. Agrokomplex je v segmente najkompletnejší veľtrh a pokrýva celú štruktúru ponuky poľnohospodárstva a potravinárstva,” uviedol dnes riaditeľ š. p. Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra Miloslav Pisár na tlačovej konferencii v Bratislave.

[/b]Na ploche viac ako 30.100 štvorcových metrov (m2) bude v areáli výstaviska priestor na vzájomnú komunikáciu vystavovateľov a odborníkov. Očakáva sa výmena informácií medzi výrobcami a spracovateľmi potravín, obchodníkmi a dodávateľmi agrotechniky i mechanizácie. Všetky výstavy vytvoria platformu aj pre chovateľov hospodárskych zvierat, pestovateľov rastlín, ovocia, zeleniny a kvetov. Návštevníci Živnostenských trhov si budú môcť kúpiť suveníry a posúdiť remeselnícku zručnosť nielen drobných výrobcov zo Slovenska.

Spomedzi hosťujúcich krajín najväčšiu expozíciu bude mať tradične Česká republika. Podľa programu sa 22. augusta uskutočnia Deň Ruska aj Deň Poľska, na ktorých sa môžu na spolupráci dohodnúť malí a strední podnikatelia a živnostníci z Česka, Slovenska, Ruska, Maďarska, Poľska a Rakúska.

“I keď v minulých ročníkoch veľtrhu Agrokomplex sme sa venovali problematike chovu hospodárskych zvierat, teraz budeme testovať seminár o ich zdravotnom stave,” upozornil generálny riaditeľ Slovenského centra poľnohospodárskeho výskumu Štefan Mihina.

Návštevníkom sa pokúsime priblížiť aj molekulárnu biológiu a metódy šľachtenia, dodal.

Súčasťou veľtrhu Agrokomplex bude aj udeľovanie ocenení – Zlatý kosák, Značka kvality a Šampión veľtrhu ako cena Družstevnej únie SR v chove hospodárskych zvierat.
Veľtrh a výstavy v Nitre sa skončia 25. augusta.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: štátny podnik AGROKOMPLEX

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Erich
Erich
22. august 2009 19:23

Preco sme vas tam nenasli? Bolii tam vsetky media, okrem vas. Alebo som zle hladal?