Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Na šéfa SPF sa prihlásilo sedem uchádzačov, na pohovor postúpili dvaja

Na šéfa SPF sa prihlásilo sedem uchádzačov, na pohovor postúpili dvaja
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vyhlásilo ešte v júli výberový pohovor na funkciu generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu. O túto pozíciu prejavilo záujem sedem uchádzačov. Výberový pohovor sa uskutoční ešte v auguste a následne bude o návrhu na vymenovanie rozhodovať vláda. Informoval o tom odbor komunikácie agrorezortu.

Od uchádzačov sa podľa MPRV vyžadujú manažérske, riadiace a organizačné schopnosti, schopnosť analytického a strategického myslenia, samostatnosť v rozhodovaní, komunikatívnosť a znalosť legislatívy súvisiacej so SPF. Podmienkou účasti na výberovom pohovore bolo aj zaslanie návrhu koncepcie riadenia SPF.

V predpísanej lehote sa prihlásilo sedem uchádzačov, a to Marián Bulla, Milan Frandofer, Oľga Hamajová, Štefan Palatický, Jaroslav Piaček, Karol Rajnoha a Jana Štilichová. Na výberový pohovor, ktorý sa uskutoční 23. augusta na pôde MPRV, postúpili Karol Rajnoha a Jana Štilichová.

„Po absolvovaní jednotlivých výberových pohovorov s uchádzačmi, ktorí splnili základné kritériá, výberová komisia odporučí ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka predložiť vláde návrh na vymenovanie najlepšieho uchádzača,“ priblížil odbor komunikácie agrorezortu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1529 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments