Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Aktualizované: Na presun celého oddelenia sa včera pýtala aj SPPK

Aktualizované: Na presun celého oddelenia sa včera pýtala aj SPPK
insert_photoFacebook - https://www.facebook.com/minagri.sr/photos/pcb.3990271904336951/3990271854336956

Podľa facebookovej stránky ministerstva pôdohospodárstva sa včera uskutočnilo rokovanie medzi špičkou agrorezortu a vrcholovými predstaviteľmi Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory. Emila Macha, predsedu SPPK sme dnes oslovili s otázkou, či boli predmetom rozhovoru aj zmeny, ktorých výsledkom je odchod zamestnancov z agroministerstva, ktorí zabezpečujú LPIS, GSAA, či diaľkové prieskumy Zeme.

„Ministra som sa spýtal, že sme počuli o nejakej vzbure na ministerstve a či bude mať vplyv na priame platby. Pán minister ma informoval a ubezpečil, že všetko je v poriadku a situáciu rieši,“ hovorí Emil Macho, pre poľnoinfo.sk.

Marián Šolty, podpredseda SPPK, si v rámci rokovania spomenul ešte na odôvodnenie presunu ľudí z celého oddelenia. Minister mal povedať, že Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum pravdepodobne disponuje lepším softvérovým vybavením. Viac sa téme v rámci rokovania venovať nemali.

„Vzhľadom na zverejnené informácie a vážnosť celej situácie som dnes požiadal ministra o detailnejšie informácie a aj o ozrejmenie, prečo presúvame tak dôležitých ľudí na NPPC,“ doplnil svoje ranné vyjadrenie Emil Macho.

Včera sme zverejnili, že došlo k rozhodnutiu o presunutí celého odboru 30 zamestnancov na Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum. To však zo zákona nie je možné bez súhlasu zamestnancov, keďže ide o zmenu štátnozamestnaneckého pomeru zo štátnej na verejnú službu.

Ministerskí geoinformatici spísali voči takémuto nátlaku a ohrozeniu financií pre poľnohospodárov petíciu. Odmietli tiež ukončenie pracovných pomerov dohodou.

Delimitácia, čiže presun odboru pod inú inštitúciu je však pripravený k 28. februáru 2021.

Samozrejme, priestor na vyjadrenie sme poskytli aj ministerstvu pôdohospodárstva a ďalším dotknutým organizáciám. Čakáme na ich vyjadrenie.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Facebook - https://www.facebook.com/minagri.sr/photos/pcb.3990271904336951/3990271854336956

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Komunál servis
Komunál servis
27. január 2021 18:07

NPPC disponuje hlavne erudovanejším mančaftom… ?