Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

MPRV: Rozpočet na rok 2014 je kompromisom

MPRV: Rozpočet na rok 2014 je kompromisom
insert_photorozpocet.sk

Rozpočet na rok 2014, ktorý na svojej štvrtkovej (10.10.) mimoriadnej schôdzi schválila vláda, považuje Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) za kompromis.

 „Rozpočet je kompromisný a každý rezort musel prispieť, aby sa naplánovaný deficit neprekročil,“ uviedla v reakcii na vládny návrh rozpočtu hovorkyňa agrorezortu Zuzana Gulová.

Z rozpočtu vyplýva, že kapitola MPRV bude mať v budúcom roku k dispozícii celkové zdroje vo výške 1,11 miliardy eur, čo oproti tomuto roku predstavuje pokles o 138 miliónov eur alebo 11,1 %.

Výdavky EÚ a spolufinancovania sa rozpočtujú v sume 1,02 miliardy eur, čo v porovnaní so schváleným rozpočtom tohto roku predstavuje pokles o 112 miliónov eur alebo 9,91 %.

Úspory kapitola predpokladá znížením počtu zamestnancov rozpočtových a príspevkových organizácií, reorganizáciou štátnych veterinárnych a potravinových ústavov, ako aj poľnohospodárskej a potravinárskej vedecko-výskumnej základne.

Osobné výdavky sa rozpočtujú vo výške 34,6 milióna eur, čo v porovnaní s rozpočtom roku 2013 predstavuje pokles o 19,1 %. Výdavky na tovary a služby v sume 30,1 milióna eur klesnú o 6,19 %. Výdavky na bežné transfery sa znížia o 15,6 milióna eur alebo o 38,5 %.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: rozpocet.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments