Zadajte hľadaný výraz

Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
MPRV SR Z domova

MPRV predpokladá, že Rada SPF bude čoskoro kompletná

chat_bubbleKomentáre: 5 visibilityZobrazenia: 1117
UniCredit Bank 2018

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR predpokladá, že vo veľmi krátkom čase bude Rada Slovenského pozemkového fondu (SPF) opäť kompletná. Pre TASR to vo štvrtok uviedol agrorezort v reakcii na opozičných poslancov za SaS a zároveň členov Výboru Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Annu Zemanovú a Radoslava Pavelku.

Poslanci vo štvrtok po rokovaní výboru uviedli, že Rada SPF je nefunkčná od augusta, nemôže prerokovať, schvaľovať žiadne nájomné zmluvy pre poľnohospodárov. Do dnešného dňa nebol podľa nich predložený náhradný nominačný návrh a na výbore o tom nebola podaná informácia.

Trojročné funkčné obdobie členov Rady SPF sa skončilo 3. augusta 2018.

„V súlade so zákonom členov rady fondu volí a odvoláva NR SR. Šiestich členov navrhuje vláda a piatich členov Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie na základe princípu pomerného zastúpenia politických strán a politických hnutí,“ uvádza v stanovisku rezort.

Predseda výboru Peter Antal (Most-Híd) uviedol, že verí, že sa táto situácia okolo Rady SPF vyrieši počas septembrovej schôdze.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1209 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

5 komentárov

 1. aksds@aksds.sk
  6. septembra 2018

  Predstavenstvo AKS dlhodobo požaduje, aby v rade SPF boli min.2 zástupcovia z poľnohospodárskej prvovýroby. ZMOS už dostal miesto v rade fondu a poľnohospodári nemajú zástupcu, pritom v niektorých prípadoch by mali mať možnosť omnoho viac prezentovať celospoločenské záujmy farmárov. Do roku 2009 samospráva mala troch zástupcov v rade fondu. Pevne veríme, že aj pán Premiér pritvrdil našu požiadavku a budú v rade fondu zástupcovia za poľnohospodársku prvovýrobu. (Patasiová v mene predst.AKS)

  Odpovedať
 2. realista
  6. septembra 2018

  podporujem v jej snahe p. Patasiovú a samozrejme aj AKS len by ma zaujímalo prečo sa neozvala aj SPPK ? a čo platformy ?

  Odpovedať
 3. Jozef Artim
  7. septembra 2018

  Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora iniciovala túto požiadavka priamo na pani ministerku ako aj v rámci platformy RPPS koncom mája 2018/zo strany MPRV SR bol daný prísľub a ostáva teraz len veriť, že vláda zástupcu SPPK vymenuje. Ak by boli zástupcovia v Rade fondu 2, ako požaduje AKS, len uvítame. Odpoveď pre „realistu“.

  Odpovedať
 4. realista
  7. septembra 2018

  re p. Artim ďakujem za info nejako som prehliadol, len ostáva veriť, že sa podarí….zaujalo ale, podľa Vašej odpovede ste požadovali len jedného zástupcu nie je to málo, keď niekedy boli traja ?

  Odpovedať
 5. Jozef Artim
  7. septembra 2018

  Dobrý deň, musíme zostať „realisti“, pretože nominácie do rady SPF vždy robia vládnuce politické strany.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.