Zadajte hľadaný výraz

Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Legislatíva Z domova

SPF: Slovenský pozemkový fond nie je paralyzovaný

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 498
UniCredit Bank 2018

Slovenský pozemkový fond (SPF) nie je paralyzovaný. Naďalej vykonávame všetky funkcie, ktoré súvisia s našimi kompetenciami, komunikujeme s farmármi, samosprávou i fyzickými osobami. Aj bez Rady SPF riešime všetky potrebné veci. Uviedla to v piatok generálna riaditeľka fondu Adriana Šklíbová v reakcii na štvrtkové (6.9.)vyjadrenia opozičných poslancov SaS Anny Zemanovej a Radoslava Pavelku, poslancov Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

Zároveň sa ohradzuje voči ich tvrdeniam, že fond je z dôvodu skončenia trojročného funkčného obdobia členov Rady od augusta nefunkčný. Doplnila, že fond je aktívny. Návštevu parlamentného výboru, ku ktorej má dôjsť v najbližšom období víta a je na ňu pripravený.

Hoci Rade SPF prednedávnom skončilo riadne trojročné funkčné obdobie a noví členovia zatiaľ neboli zvolení, SPF to nebráni, aby vo svojej činnosti pokračoval a naďalej pripravoval návrhy právnych aktov, ktoré podliehajú schváleniu v Rade fondu, tvrdí SPF. Nehrozí ani to, že by farmári nemohli pracovať na poliach, ako tvrdili opoziční poslanci. Navyše, uvádza fond, všetci poslanci, ktorí boli prítomní na zasadnutí výboru (6.9.), boli informovaní, že značná časť agendy fondu nie je viazaná na odporúčacie stanovisko Rady.

„Podľa platnej legislatívy Rada schvaľuje len právne akty, ktorých obsahom je odplatný alebo bezodplatný prevod, alebo prenájom majetku v správe fondu na iné osoby,“ uvádza.

Ako určuje štatút Rady SPF, Rada zasadá najmenej raz za dva mesiace, minimálne šesťkrát ročne. V tomto roku Rada riadne zasadala nepretržite každý mesiac, teda spolu osemkrát, naposledy 2. augusta 2018, uzatvára fond.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1209 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.