Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

MPRV: Poľnohospodárom dotknutým zrážkami ubudne dôležitá povinnosť

MPRV: Poľnohospodárom dotknutým zrážkami ubudne dôležitá povinnosť
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ešte v pondelok (22. 6.) informovalo žiadateľov priamych podpôr, ktorým nepriaznivé počasie skomplikovalo termín prvej kosby, o možnosti uplatnenia inštitútu vyššej moci a mimoriadnych okolností.

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) upozorňuje, že po novom si dotknutí žiadatelia nemusia vyžiadavať na Slovenskom hydrometeorologickom ústave potvrdenia o úhrne zrážok. PPA bude danými údajmi disponovať plošne. Týmto však nie je dotknutá povinnosť nahlasovania vyššej moci a mimoriadnych okolností žiadateľmi.

Viac informácií je k dispozícii na webovej stránke PPA. 

Autor článku: MPRV SR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
3 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
26. jún 2020 22:04

ešte keby si odpustili aj fotodokumntáciu – aspoň pri TTP , keď sa kontroluje tak sa zrazu vie všetko …..

Pišta
Pišta
27. jún 2020 10:09

Treba sa zamyslieť nad tým , či netreba úplne zrušiť termíny kosenia , pasenia podľa nadmorskej výšky . Pri nepriazni počasia vzniká ďalšia administratívna záťaž poľnohospodárovi už aj tak pri prebujnelej birokracii.

jm
jm
27. jún 2020 21:58

Momentálne pracujem v Belgicku . Pre mňa bolo viac vecí nepochopiteľných. Poľnohospodár skosí siatu lúku začiatkom mája potom parcelu obseje kukuricou na siláž a čo vlastne deklaruje v danom roku. Alebo výmera 5 árov v zastavanej oblasti využitá tiež ako KD. Plocha vysadená topoľmi a zároveň využívaná ako pastva pre… Celý komentár »