Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Rastlinná výroba Z domova

MPRV: Poľnohospodárom dotknutým zrážkami ubudne dôležitá povinnosť

MPRV: Poľnohospodárom dotknutým zrážkami ubudne dôležitá povinnosť

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ešte v pondelok (22. 6.) informovalo žiadateľov priamych podpôr, ktorým nepriaznivé počasie skomplikovalo termín prvej kosby, o možnosti uplatnenia inštitútu vyššej moci a mimoriadnych okolností.

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) upozorňuje, že po novom si dotknutí žiadatelia nemusia vyžiadavať na Slovenskom hydrometeorologickom ústave potvrdenia o úhrne zrážok. PPA bude danými údajmi disponovať plošne. Týmto však nie je dotknutá povinnosť nahlasovania vyššej moci a mimoriadnych okolností žiadateľmi.

Viac informácií je k dispozícii na webovej stránke PPA. 

Autor článku: MPRV SR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1572 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

3 komentáre

 1. realista
  26. júna 2020

  ešte keby si odpustili aj fotodokumntáciu – aspoň pri TTP , keď sa kontroluje tak sa zrazu vie všetko …..

  Odpovedať
 2. Pišta
  27. júna 2020

  Treba sa zamyslieť nad tým , či netreba úplne zrušiť termíny kosenia , pasenia podľa nadmorskej výšky . Pri nepriazni počasia vzniká ďalšia administratívna záťaž poľnohospodárovi už aj tak pri prebujnelej birokracii.

  Odpovedať
 3. jm
  27. júna 2020

  Momentálne pracujem v Belgicku . Pre mňa bolo viac vecí nepochopiteľných. Poľnohospodár skosí siatu lúku začiatkom mája potom parcelu obseje kukuricou na siláž a čo vlastne deklaruje v danom roku. Alebo výmera 5 árov v zastavanej oblasti využitá tiež ako KD. Plocha vysadená topoľmi a zároveň využívaná ako pastva pre HD. Repku ,slnečnicu tu asi ani nenájdete. Ako hlavné plodiny sú zastúpené kukurica na siláž s rozdielom že je využitá na kŕmenie HD nie železná krava ,trávne porasty na senáž a seno pre kone ktorých je určite viac ako u nás HD. Ďalšou plodinou sú asi zemiaky. Pšenica ,trikitál, jačmeň, ovos sa pestujú možno pre vlastnú potrebu lebo parciel s takouto plodinou je tiež problém vidieť. Môj názor je tiež ako uviedol Pišta . Zamyslieť sa nad tými termínmi . A nie buzerovať človeka ktorý má produkovať a nie zastupovať administrovanie úradníka na PPA. SHMU na našu požiadavku zareagovala otázkou . Prečo si to nevyžiada PPA ak potrebuje irelevantný dôkaz od SHMU.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.