Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

MPRV: Medzirezortná skupina bude rokovať o dovoze obilia a potravín z Ukrajiny

MPRV: Medzirezortná skupina bude rokovať o dovoze obilia a potravín z Ukrajiny
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

V pondelok (17. 4.) sa uskutoční stretnutie medzirezortnej skupiny, ktorá sa bude zaoberať riešením dovozu poľnoproduktov a ďalších komodít z Ukrajiny. O rozhodnutí dočasne povereného predsedu vlády SR Eduarda Hegera zvolať stretnutie informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Agrorezort zároveň upozornil, že vyčerpal všetky zákonné a kompetenčné možnosti regulácie dovozu z Ukrajiny pri zachovaní koridorov solidarity, ktoré mali pôvodne slúžiť na vývoz obilia do tretích krajín, no veľké množstvá však končia v európskych skladoch a spôsobujú destabilizáciu trhu v členských krajinách EÚ.

„Ďalšie, prísnejšie opatrenia na reguláciu dovozu komodít z Ukrajiny je potrebné zaviesť na úrovni vlády,“ zdôraznilo ministerstvo.

Štátne orgány na základe zistenia kontaminovanej pšenice dovezenej z Ukrajiny zakázali spracovanie a uvádzanie ukrajinského obilia nielen v potravinovom, ale aj krmovinovom reťazci. Zintenzívnili sa tiež kontroly i opatrenia na hraniciach.

K zákazu dovozu obilia a iných potravín z Ukrajiny pristúpilo v sobotu (15. 4.) Poľsko a Maďarsko.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Marták Milan , MVDr.
Marták Milan , MVDr.
17. apríl 2023 9:40

Lucia Kuttelwascherova ale prečo potom len 1500 ton⁉️⁉️ A len mlynu v Kolárove . Teba dohľadať predajcu ( možno aj nie ) ukrajinskej pšenice , kto s ňou “narábal” a pod. Robil som veterinárneho inšpektora 10 rokov. Ale potraviny a produkty živočíšnej výroby, vypracovával som systém H.A.C.C.P( Hazard Analysis Critical… Celý komentár »