Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Ministerstvo ukončilo spoluprácu s Columbexom

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky sa dohodlo s firmou Columbex na ukončení zmluvy na dodávku informačných technológií a poskytovanie služieb pre Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA). Tá mala trvať do 31. mája 2012 a jej celková hodnota predstavovala 23,8 milióna eur.

“Úspora oproti pôvodnej zmluve je 3,8 milióna eur,” informoval v stredu minister rezortu pôdohospodárstva Zsolt Simon.

Zmluvu podpísalo ministerstvo ešte za ministerky Zdenky Kramplovej v roku 2008. Kontrola Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) o niekoľko mesiacov na to zistila, že bol pri tendri porušený zákon. Zmluvu sa však ministerstvo snažilo zrušiť aj kvôli akreditácii PPA. Tá bola kvôli nedostatkom v informačnom systéme ohrozená.

“Keby sme túto akreditáciu stratili, tak Slovenská republika príde ročne o 800 miliónov eur,”
vyhlásil dnes Simon.

V rámci rokovaní s Columbexomm, ktoré trvali od vlaňajška až do dnešného dňa, sa pôvodný obsah objednávky podľa ministra upravoval a okresával. Takisto sa vypúšťali služby, ktoré neboli potrebné z hľadiska akreditácie pre agentúru. Všetky práce, ktoré však doposiaľ Columbex vykonal, sa stanú majetkom ministerstva.

“Následne vypíšeme medzinárodný tender na dodávku týchto služieb, súťaž by mala byť ukončená v priebehu prvého polroka 2013,”
povedal Simon.

Do tohto obdobia bude Columbex podľa dohody zabezpečovať všetky činnosti, nevyhnutné na plnú akreditáciu PPA.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments