Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Minister hovorí o plnej akreditácii PPA do konca marca 2011

Minister hovorí o plnej akreditácii PPA do konca marca 2011
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Šéf Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Zsolt Simon (Most-Híd) možnosť neobnovenia plnej akreditácie Pôdohospodárskej platobnej agentúry do 31. marca 2011 nepripúšťa. Koniec marca budúceho roku si totiž stanovil Brusel, pretože už v marci 2009 údajne upozornil rezort pôdohospodárstva na nedostatky v PPA. Plnú akreditáciu Simon odňal platobnej agentúre až v septembri 2010.

„Som si vedomý toho, že je to veľmi náročné a že je to takmer o držku, ale aj kožu zoderiem z ľudí, aby to urobili,“ vyjadril dnes na tlačovej besede Simon svoje odhodlanie stihnúť Bruselom určený termín.

„To nie je o 500 pracovníkoch, ktorí pracujú na platobnej agentúre, alebo o tých, ktorí pracujú v budove MPRV SR, ale to je o vidieku, o každom jednom farmárovi,“ konštatoval.

„Považujem za potrebné a nevyhnutné zdôrazniť, že do tohto stavu sa tento rezort dostal preto, lebo v predchádzajúcom volebnom období fungoval systémom – čo rok to minister, čo minister to katastrofa,“ povedal.

Simon informoval, že jeho rozhodnutie menovať do funkcie generálneho riaditeľa PPA Vadima Haraja „spočívalo v racionálnom rozhodnutí – vidieť v akom stave je platobná agentúra“. „Oslovil som teda človeka, ktorý platobnú agentúru už raz postavil a ktorý sa nemusí učiť, čo má ako urobiť a prečo,“ zdôvodnil.

Konštatoval, že postaviť fungujúcu platobnú agentúru „sme už raz v tomto tandeme dokázali, a to v roku 2004, keď mal každý obavy z toho, že to nestihneme“. „Akékoľvek otázky a pochybnosti o tom, že čo sa stane, keď sa nestihne, nepripúšťam,“ dodal.

Šéf PPA Vadim Haraj informoval, že platobná agentúra prijala mimoriadny režim svojho fungovania preto, aby sa jej budúci rok na jar podarilo získať plnú akreditáciu.

„Mnohé vytýkané nedostatky sme už odstránili, a to tie, ktoré boli v silách zamestnancov platobnej agentúry. Jediný problém, ktorý vidíme, sú informačné technológie a nedostatok finančných prostriedkov,“ spresnil s tým, že certifikačný orgán predloží hodnotiacu správu o pripravenosti slovenskej platobnej agentúry do Bruselu koncom januára 2011.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments