Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Mičovský: Transformácia podniku Lesy SR pod vedením M. Vigodu stagnovala

Mičovský: Transformácia podniku Lesy SR pod vedením M. Vigodu stagnovala
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽANO) „s cieľom zdynamizovať transformačný proces“ v piatok (27. 11.) odvolal z funkcie generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky Mateja Vigodu.

„Ide o poctivého lesníka, ktorého si osobne vážim a ktorý si v minulosti počínal veľmi statočne. Transformácia podniku však pod jeho vedením stagnovala, chýbala jasná vízia, zásadné reformné kroky a očista od nečestných ľudí. Riadiť 3507 zamestnancov pri tak zásadných reformách si vyžaduje ráznejší prístup a rozhodnosť,“ uviedol v pondelok na brífingu Mičovský.

Úspešný transformačný proces je podľa neho podmienený organizačnými, personálnymi, obchodnými a ekonomickými zmenami podniku. Je nutné nastaviť transparentné dodávateľsko-odberateľské vzťahy a zmeniť organizačnú štruktúru tak, aby lesníci mohli vykonávať svoju prácu priamo v teréne.

Táto ponuka ma oslovila, uvedomil som si obrovskú dôveru, ktorú vo mňa minister vkladá, ale najmä zodpovednosť riadiť najväčší lesnícky podnik na Slovensku. Veci, ktoré som doteraz kritizoval, mám možnosť meniť,“ skonštatoval Tomáš Čuka.

Dvaja z troch riaditeľov vo vyššom manažmente Lesov odišli na vlastnú žiadosť. Ide o Jaroslava Poláčeka z ekonomicko-obchodného úseku a Eduarda Apfela z výrobno-technického úseku.

Mičovský zdôraznil, že prioritou zostáva postupný prechod k prírode bližším formám hospodárenia na čo najväčšej ploche. To si však vyžaduje budovanie ľudských kapacít, uplatňovanie najnovších vedeckých poznatkov a využívanie moderných technológií. Prírode blízke hospodárenie musí byť podľa neho zosúladené s ekonomickými možnosťami podniku.

Agrominister pripomenul, že štátny podnik Lesy SR momentálne riadi poverený generálny riaditeľ Tomáš Čuka z odštepného závodu Levice. Výberové konanie na post generálneho riaditeľa Lesy SR bude vyhlásené ešte tento týždeň, dodal Mičovský.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments