Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

List europoslanca Baca ministrovi pôdohospodárstva SR

List europoslanca Baca ministrovi pôdohospodárstva SR
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Vážený pán minister, ďakujem za dôveru, ktorú ste mi vyjadrili Vaším listom zo dňa 4. 3. 2009 vo veci podpory Vášho úsilia pri odstraňovaní krízy na trhu s mliekom. Informujem Vás o krokoch, ktoré som urobil:

Podľa Vášho návrhu som prerokoval s Vašimi odborovými pracovníkmi možnosti riešenia tejto krízy, prejednal som s poslancami Európskeho parlamentu zo Slovenskej republiky obsah listu, s ktorým ste sa na nich obrátili v tejto záležitosti, s predsedom výboru AGRI – Európskeho parlamentu sme sa dohodli, že do konca marca zvolá k riešeniu tohto problému poradu zainteresovaných, kde zaujmeme stanovisko vo veci, komunikujem v tejto záležitosti s najvyššími predstaviteľmi Európskej komisie, vystúpil som 12. 3. 2009 na protestnom zhromaždení poľnohospodárov v Prahe, kde som účinne a s priaznivou odozvou podporil požiadavku výrobcov mlieka na stanovenie minimálnej ceny surového mlieka.

Z vecného hľadiska považujem za najefektívnejšiu cestu riešenia tejto krízy dočasné stanovenie minimálnej ceny mlieka. Je to opodstatnené aj preto, že principiálne platí zásada, že keď sa reguluje kvótou množstvo, je chybou neregulovať aj cenu. Ak sa vo finančnom sektore aplikujú nebývalé a doteraz nepredstaviteľné antitrhové opatrenia, je opodstatnené neštandardné opatrenia prijať pre krízovú – neštandardnú situáciu v surovom mlieku ako najcitlivejšej komodite na agrárnom trhu.

Som Vám, vážený pán minister, kedykoľvek k dispozícii na osobnú konzultáciu.

Autor článku: Peter Baco
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments