Zadajte hľadaný výraz

Lesníctvo Z ekonomiky

Lesy SR prepustia takmer dvesto zamestnancov

Lesy SR prepustia takmer dvesto zamestnancov
insert_photolesy.sk

Turčianske Teplice 3. novembra (TASR) – Štátny podnik Lesy SR predbežne uvoľní z jednotlivých odštepných závodov a lesných správ 183 prevažne technicko-hospodárskych a riadiacich pracovníkov, hoci vzhľadom na ekonomické analýzy to malo byť až 590 ľudí.

Informoval o tom včera v Turčianskych Tepliciach minister pôdohospodárstva SR Stanislav Becík na tlačovej konferencii po skončení porady stretnutia s riaditeľmi odštepných závodov a vedenia štátneho podniku. Minister spresnil, že po poradách s riaditeľmi sa našli iné možnosti ako dosiahnuť revitalizáciu podniku. Do hospodárenia v lesnom hospodárstve aj na Slovensku totiž nepriaznivo zasiahla, okrem iných činiteľov, aj svetová finančná kríza, prebytok dreva na svetových trhoch a následný pokles cien drevnej hmoty.

Redukcia počtu zamestnancov sa v podstate bude dotýkať iba pracovníkov v dôchodkovom veku, ktorým oznámia ukončenie pracovnej zmluvy a ľudí, ktorí z hľadiska veku môžu odísť do predčasného dôchodku. Ale len v tom prípade, že s tým budú súhlasiť. Na uvoľnené miesta budú neskôr postupne prijímať nových odborníkov, predovšetkým absolventov stredných a vysokých škôl, konštatoval generálny riaditeľ podniku Jozef Minďáš.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: lesy.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments