Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Kyvadlovú dopravu na Agrokomplex zabezpečí retrobus

Kyvadlovú dopravu na Agrokomplex zabezpečí retrobus
insert_photoveterany.eu

Kyvadlovú dopravu na tohtoročný poľnohospodársky a potravinársky veľtrh Agrokomplex zabezpečí historický autobus Karosa ŠL 11 Turist z roku 1975. Autobus s kapacitou 45 miest bude premávať v piatok a sobotu 23. a 24. augusta na mimoriadnej linke H19 medzi železničnou stanicou Nitra, centrom mesta, výstaviskom a konečnou zastávkou Poliklinika Chrenová. Vyhliadkové jazdy zabezpečí občianske združenie Veterány.EU.

„Vlani sme zareagovali na nepriaznivú dopravnú situáciu v rámci Agrokomplexu a počas víkendu sme v uliciach mesta zabezpečili posilovú dopravu historickým autobusom. Ukázalo sa, že táto doprava má potenciál, preto sme sa v nej rozhodli pokračovať aj v tomto roku,“ uviedol člen združenia Patrik Špačinský.

Cestovný poriadok retrobusu je v maximálnej miere prispôsobený príchodom a odchodom vlakov, ako aj pravidelnej linke mestskej hromadnej dopravy č. 19 do Janíkoviec.

„Prvý spoj bude odchádzať zo železničnej stanice Nitra už po ôsmej ráno, pričom na zmeškané vlaky počkáme maximálne desať minút. Aj takouto formou by sme chceli návštevníkov podujatia motivovať k tomu, aby pred použitím svojho auta uprednostnili alternatívne formy dopravy,“ skonštatoval predseda združenia Jaroslav Filo.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: veterany.eu

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments