Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Z domova Zaujímavosti

Kyvadlovú dopravu na Agrokomplex zabezpečí retrobus

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 118
UniCredit Bank 2018

Kyvadlovú dopravu na tohtoročný poľnohospodársky a potravinársky veľtrh Agrokomplex zabezpečí historický autobus Karosa ŠL 11 Turist z roku 1975. Autobus s kapacitou 45 miest bude premávať v piatok a sobotu 23. a 24. augusta na mimoriadnej linke H19 medzi železničnou stanicou Nitra, centrom mesta, výstaviskom a konečnou zastávkou Poliklinika Chrenová. Vyhliadkové jazdy zabezpečí občianske združenie Veterány.EU.

„Vlani sme zareagovali na nepriaznivú dopravnú situáciu v rámci Agrokomplexu a počas víkendu sme v uliciach mesta zabezpečili posilovú dopravu historickým autobusom. Ukázalo sa, že táto doprava má potenciál, preto sme sa v nej rozhodli pokračovať aj v tomto roku,“ uviedol člen združenia Patrik Špačinský.

Cestovný poriadok retrobusu je v maximálnej miere prispôsobený príchodom a odchodom vlakov, ako aj pravidelnej linke mestskej hromadnej dopravy č. 19 do Janíkoviec.

„Prvý spoj bude odchádzať zo železničnej stanice Nitra už po ôsmej ráno, pričom na zmeškané vlaky počkáme maximálne desať minút. Aj takouto formou by sme chceli návštevníkov podujatia motivovať k tomu, aby pred použitím svojho auta uprednostnili alternatívne formy dopravy,“ skonštatoval predseda združenia Jaroslav Filo.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: veterany.eu

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1421 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.