Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Kodada vydal polícii 400 tisíc eur pochádzajúcich údajne z korupcie

Kodada vydal polícii 400 tisíc eur pochádzajúcich údajne z korupcie
insert_photoMPRV SR - Marek Kodada (s mikrofónom) spolu s ďalšími obvinenými v kauze Dobytkár (Ľubomír Partika, najbližšie k objektívu a Juraj Kožuch v oranžovej košeli).

Jeden z obvinených v kauze Dobytkár vydal v utorok polícii dobrovoľne 400.000 eur pochádzajúcich údajne z korupčnej trestnej činnosti. Pre TASR to potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Upozornil na to portál Aktuality.sk, podľa ktorého je obvineným bývalý riaditeľ rezortnej sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na Ministerstve pôdohospodárstva SR Marek Kodada.

 „V rámci akcie Dobytkár boli pre účely trestného konania zaistené viaceré cenné veci a finančné hotovosti, pričom dňa 18. augusta 2020 došlo zo strany jedného z obvinených k dobrovoľnému vydaniu finančných prostriedkov vo výške 400.000 eur, ktoré majú pochádzať z inkriminovanej trestnej činnosti,“ potvrdil Slivka.

S odvolaním sa na vyšetrovanie nie je podľa hovorcu možné poskytnúť viac informácii.

Marek Kodada je v kauze Dobytkár jeden zo spolupracujúcich obvinených. Dôveryhodnosť jeho výpovede konštatoval aj senát Najvyššieho súdu SR, ktorý ho začiatkom júla prepustil z väzby. Marek Kodada je tak z trestných činov vyšetrovaný na slobode.

V júli informovala polícia, že v kauze Dobytkár doposiaľ obvinila 21 ľudí a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla podľa polície viac ako 10 miliónov eur.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: MPRV SR - Marek Kodada (s mikrofónom) spolu s ďalšími obvinenými v kauze Dobytkár (Ľubomír Partika, najbližšie k objektívu a Juraj Kožuch v oranžovej košeli).

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments