Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Kodada ide na slobodu, Partika zostáva vo väzbe

Obvinený potopil Partiku a Kodadu. Vraj roky spoločne vyciciavali agrorezort
insert_photoTASR - Marek Kodada

Niekdajší riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír Partika zostáva vo väzbe, zatiaľ čo niekdajší úradník z ministerstva pôdohospodárstva Marek Kodada bude vyšetrovaný na slobode. Obaja sú obvinení z korupčných trestných činov v rámci akcie Dobytkár. V stredu o ich väzbe rozhodol senát Najvyššieho súdu (NS) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Sťažnosť obvineného exšéfa PPA Ľubomíra Partiku senát NS SR zamietol ako nedôvodnú. Bývalého riaditeľa rezortnej sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na Ministerstve pôdohospodárstva SR Mareka Kodadu prepustil senát 2T na slobodu s tým, že mu väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

„Zároveň senát uložil obvinenému povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta pobytu, a uložil mu aj zákaz vycestovania do zahraničia a zákaz akéhokoľvek kontaktu či komunikácie s osobami ďalších obvinených a svedkov v danej trestnej veci,“ doplnila Važanová.

Polícia zadržala oboch v apríli v rámci akcie Dobytkár, v ktorej ide o úplatky v súvislosti s agrodotáciami v hodnotách prevyšujúcich 10 miliónov eur. V tej istej kauze je najnovšie obvinený aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör., ktorý je tiež svedkom v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka.

Norberta Bödöra v ostatných dňoch nezobral do väzby sudca Špecializovaného trestného súdu. O sťažnosti prokurátora voči tomuto rozhodnutiu bude rozhodovať senát NS SR vo štvrtok popoludní.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Marek Kodada

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments