Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Keď nás tabak živil

Keď nás tabak živil
insert_photodvojtýždenník SPU - Poľnohospodár

Hlavným organizátorom podujatia, kde sa stretne približne osemsto folkloristov z domova, ale i z Bulharska, Českej republika, Maďarska, Poľska, Ruska, Talianska, USA a Srbska, je Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre. Dnes začína 37. ročník Akademickej Nitry a potrvá do štvrtka 8. júla.

„Bonbónikom pre divákov bude súbor Moja vlasť z USA, ktorý vedie rodáčka z Martina so svojou dcérou,“ uviedla Daniela Wolfová, riaditeľka Akademickej Nitry a Folklórneho súboru Zobor pri Slovenskej poľnohospodárske univerzite.

Folklórny súbor SPU sa predstaví s novým programovým blokom Keď nás tabak živil, ktorý prezentuje tzv. tabakové dožinky.

„Zvykoslovný materiál z 1. tretiny 20. storočia pochádza z Novej Vsi nad Žitavou, tanečný a hudobný materiál sme čerpali z viacerých obcí Požitavia. V bloku sú použité lokálne tanečné motívy ženského kolesa, mužského verbunku, trasenej mazúrky, čardáša a friškej,“ povedala Daniela Wolfová.

Foto: dvojtýždenník SPU – Poľnohospodár

Ako poľnoinfo.sk informovala Kancelária vzťahu s verejnosťou SPU, súčasťou trojdňovej prehliadky ľudovej kultúry a tradícií z rôznych kútov sveta bude tradične patriť aj krojovaný sprievod mestom a hudobné, tanečné a spevácke vystúpenia účastníkov festivalu v uliciach Nitry, v nákupných centrách a v ďalších mestách a obciach Slovenska.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: dvojtýždenník SPU - Poľnohospodár

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments