Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Kapitola agroministerstva získa v budúcom roku viac

Kapitola agroministerstva získa v budúcom roku viac
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Kapitola Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR má na budúci rok rozpočtované zdroje vo výške 1,10 miliardy eur, v tom rozpočtové prostriedky kapitoly predstavujú sumu 108 miliónov eur. Vyplýva to z rozpočtu na budúci rok, ktorý dnes schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.

Výdavky Európskej únie (EÚ) a ich spolufinancovania zo štátneho rozpočtu tvoria sumu 987 miliónov eur. Celkové výdavky kapitoly na rok 2017 sa v porovnaní so schváleným rozpočtom 2016 zvyšujú o 31,1 milióna eur alebo 2,92 %.

Osobné výdavky sa rozpočtujú v sume 39 miliónov eur, čo v porovnaní so schváleným rozpočtom 2016 predstavuje nárast o 11,1 milióna eur alebo 39,6 %. “Uvedenú zmenu ovplyvnila valorizácia miezd z roku 2016,” priblížilo ministerstvo.

Výdavky na tovary a služby na budúci rok predstavujú 34,7 milióna eur. Medziročne sa zvyšujú o 549.000, teda 1,61 %. Uvedený vývoj ovplyvnilo zvýšenie výdavkov rezortu na podporu rozvoja živočíšnej a rastlinnej výroby a zníženie tovarov a služieb o výdavky, ktoré boli v minulých rokoch určené na krytie DPH ako neoprávneného výdavku pri projektoch financovaných z programu Rozvoja vidieka.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments