Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

HYZA začala s prepúšťaním pracovníkov

HYZA začala s prepúšťaním pracovníkov
insert_photopolnoinfo.sk

Žilina 30. októbra (TASR) – Akciová spoločnosť HYZA prepustí k 31. decembru 2008 v žilinskom závode 60 zamestnancov. Dôvodom je optimalizácia výrobných kapacít a presun spracovania hydiny do závodu v Topoľčanoch. TASR o dnes tom informovala hovorkyňa českej akciovej spoločnosti Agrofert Holding Jitka Adamčíková.

Závod v Topoľčanoch umožňuje podľa riaditeľa spoločnosti HYZA, a.s., Petra Bláhu vyššiu efektivitu výroby.

„Koncom minulého roku tu spoločnosť investovala do novej porážkovej linky s vyššou kapacitou. Dokážeme tak zabezpečiť spracovanie potrebného množstva hydiny v jednom závode,“ uviedol Bláha.

Spresnil, že výroba v ďalších strediskách, kde je zamestnaných 255 ľudí, bude pokračovať v nezmenenom režime. Prepusteným pracovníkom ponúkne vedenie spoločnosti právnu pomoc a asistenciu pri hľadaní nového zamestnania.

„Radi by sme našim zamestnancom pomohli nájsť prácu u nových zamestnávateľov. Spolupracujeme preto s personálnou agentúrou a Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny,“
informoval Bláha.

Dodal, že pracovníkom rušenej prevádzky ponúknu možnosť zamestnať sa v závode v Topoľčanoch.

Spoločnosť HYZA a. s. vznikla 1. júla 2007 ako nástupnická spoločnosť po fúzii spoločností HYZA a. s. Žilina, THP a. s. Topoľčany a Hydina a. s. Cífer. Súčasne so zlúčením došlo ku zmene obchodného mena na HYZA a. s. a sídla spoločnosti, ktorým sa stali Topoľčany. HYZA, a.s. je členom skupiny AGROFERT.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: polnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments