Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Fico: Prisľúbil poľnohospodárom podporu vlády

Fico: Prisľúbil poľnohospodárom podporu vlády
insert_photoarchív - poľnoinfo.sk

Premiér Robert Fico dnes na svojej ceste v Levickom okrese ubezpečil poľnohospodárov, že sa aj naďalej môžu spoľahnúť na plnú podporu vlády.

„Som z dediny, je mi to veľmi blízke a podporujem ľudí, ktorí sa týmto spôsobom živia a dávajú prácu aj iným ľuďom. Chcem podporiť ľudí, ktorí sa rozhodli venovať celú svoju energiu výrobe zeleniny,“ vyhlásil dnes počas svojej návštevy na Farme Kissová v Šarovciach.

Podľa Fica sa na Slovensku robila od roku 1989 devastačná poľnohospodárska politika. „Zašlo to až tak ďaleko, že Slovenská republika dováža poľnohospodárske produkty v objeme viac ako 27 miliárd korún (896,24 milióna eur) a nehovorím, iba o zelenine, ale aj o mäse. To je suma jednoducho nepredstaviteľná, keď si zoberieme, že medzi týmito produktmi je aj zelenina, ktorá sa bežne dorábala na Slovensku,“ skonštatoval premiér.

Aj napriek tomu, že vláda sa podľa premiéra snaží poľnohospodárom pomáhať v maximálnej miere, negatívne trendy z uplynulých rokov nie je jednoduché zvrátiť. „Prijali sme historické rozhodnutie už v roku 2006, pokiaľ ide o financovanie poľnohospodárstva a tie príjmy do poľnohospodárstva boli podstatne väčšie ako za predchádzajúcej pravicovej vlády. Len sú nastavené nejaké trendy z predchádzajúcich ôsmich rokov Dzurindovej vlády. My tie trendy pomaly prebíjame, len je to veľmi komplikované,“ vysvetlil pestovateľom zeleniny.

Vláda podľa Fica nevníma poľnohospodárstvo iba cez produkciu mäsa či zeleniny, ale aj ako na nástroj, ktorý výrazným spôsobom ovplyvňuje tvár celej krajiny. „My vnímame poľnohospodárstvo aj cez rozvoj vidieka. Keď fungovalo kedysi na dedine poľnohospodárske družstvo, fungovalo všetko. Fungoval šport, fungovala kultúra, na dedine bola práca. Preto my dnes nemôžeme očakávať, že na dedinách budú nejaké výroby, ktoré tam nemali žiadnu tradíciu, žiadnu podporu. Je našou povinnosťou motivovať a vracať ľuďom odvahu, aby šli späť k tomu, čo v minulosti robili, pretože to má obrovský význam,“ dodal.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív - poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments