Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Elementárna síra, ktorá sa stará o rastliny!

Elementárna síra, ktorá sa stará o rastliny!
insert_photoVulcanAgro Kft. - Porasty ošetrené sírou nevyhľadáva škodlivá divá zver, napr. zajace, srny, diviaky a podobne.

Síru je potrebné vo veľkom množstve dopĺňať do všetkých rastlín. Vzduch, čoraz menej zrážok, neobsahuje síru a s pridaním hnojív sotva nahrádzame niekoľko kilogramov síry na hektár. Pritom potreba síry v rastlinách rastie a v mnohých prípadoch prevyšuje potrebu fosforu. Dopĺňanie síry je v čoraz suchšom regióne strednej Európy nevyhnutné.

Síru možno dopĺňať sulfátovými hnojivami, ale môžeme použiť aj elementárnu síru a využiť jej ochranné funkcie. Keď používame listové hnojivá s elementárnou sírou, dodávame rastlinám nadpriemerné množstvo živín s obsahom síry a zároveň ich aj chránime. Použitím listových hnojív s vyšším obsahom síry zabezpečíme prevenciu voči chorobám a vo vinohradoch aj voči prezimujúcim škodcom.

Vulcan Profi S80 – kvapalná suspenzia elementárnej síry

Vulcan Profi S80 pozostáva z mikronizovaných granulí elementárnej síry “plávajúcich” v suspenznej kvapaline. Dokážete s ním aplikovať obrovské množstvo síry (ekvivalent viac ako 2000 g/l síranovej síry), čo nedokáže žiadne iné hnojivo. Preto aj pri nízkych dávkach dokáže znížiť alebo odstrániť “hlad” po síre v rastlinách. Síra je starobylý fungicíd. A svojím splyňovaním vytvára dráždivý, zapáchajúci plyn. Preto je vhodné Profi S80 použiť aj na plochách ohrozených zverou, kde výpary odpudzujú divo žijúcu zver. Profi S80 sa môže používať v rôznych formách, či už na ornej pôde, v záhradníctve alebo pri pestovaní ovocia. Aj v teplých a vlhkých podmienkach trvá účinok síry 10 až 20 dní, preto sa odporúča interval aspoň dva týždne medzi dvoma ošetreniami.

Vulcan MagnaS – elementárna síra, dusík, horčík a stopové prvky

Rad Vulcan MagnaS kombinuje elementárnu síru so základnými živinami. Je to suspenzia na báze veľmi prístupného dusíka a elementárnej síry s významným obsahom horčíka a troch najdôležitejších stopových prvkov (meď, zinok a bór). Síra a hydroxychlorid meďnatý pôsobí ako fungicíd a akaracíd, poskytujú aj účinnú ochranu proti roztočom, a inému hmyzu. Chlorid horečnatý stimuluje rastlinu a reguluje hospodárenie vody v rastline.

Vulcan MagnaS-Meď a MagnaS-Bór

Z radu Vulcan MagnaS si môžete vybrať medzi výrobkami so zvýšeným obsahom medi alebo bóru. To vám umožní naraz pridať významné množstvo síry, dusíka, horčíka a medi pre obilniny, a bór pre rastliny náročné na bór. Listové hnojivá MagnaS-Meď alebo MagnaS-Bór sa odporúčajú používať v nízkych až stredných dávkach (4-8 l/ha) a to viac krát za jednu vegetáciu ako pri jednej vysokej dávke.

Suspenzia, nie roztok!

Produkty Profi S80 a MagnaS sú suspenzné produkty, to znamená, že v postrekovej vode netvoria dokonalý roztok, iba sa miešajú. Ak teda prestaneme miešať postrekovú vodu, drobné čiastočky sa môžu usadiť a upchať zariadenie. Produkty Profi S80 a MagnaS je možné použiť spolu s ďalšími prípravkami na lepší rast rastlín  a prípravkami na ochranu rastlín.

Akcia aj na kanistrové balenia!

VulcanAgro Kft. distribuuje listové hnojivá Profi S80 a MagnaS v 600 a 1 000 litrových IBC kontajneroch a 20 litrových kanistroch. Vyhlásili sme akciu 10+1 na balenia v kanistroch, podľa ktorej za každých 10 zakúpených kanistrov dáme 1 kanister zadarmo.

https://www.vulcanagro.sk/

Bližšie informácie o akcii Vám poskytne najbližší predajca alebo regionálny zástupcovia spoločnosti VulcanAgro Kft.

Listové hnojivo Profi S80, aj produkty MagnaS sú hnojivami ES a už majú registráciu CE.

www.vulcanagro.hu
www.vulcanagro.sk

Vulcan logo

Autor článku: VulcanAgro Kft.
Zdroj obrázku: VulcanAgro Kft. - Porasty ošetrené sírou nevyhľadáva škodlivá divá zver, napr. zajace, srny, diviaky a podobne.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments