Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Ekoschémy majú začať vyplácať v posledný februárový deň

Ekoschémy majú začať vyplácať v posledný februárový deň
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Budúci týždeň vo štvrtok (8. 2.) predloží rezort pôdohospodárstva schému časového horizontu vyplácania priamych platieb pre poľnohospodárov. Vo štvrtok to na tlačovej konferencii v Národnej rade SR povedal minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD).

“Umožnili sme, že 50-percentnú zálohu zo 14.500 žiadateľov dostalo vyše 11.000. Keby sme išli pôvodným rozhodnutím, aký bol návrh, tak by zo 14.500 žiadateľov dostalo finančné prostriedky približne 7000 žiadateľov,” povedal Takáč.

Vyše 50 % finančných prostriedkov bolo podľa Takáča poľnohospodárom vyplatených. Vo vyplácaní ďalších nastavených schém bude rezort pôdohospodárstva pokračovať. Ako uviedol, od 19. februára sa začne vyplácať podpora pre životné podmienky zvierat. Vyplácaná bude aj platba na vybrané druhy zeleniny. Koncom februára (29. 2.) sa začnú vyplácať ekoschémy a majú tak byť vyplatené takmer všetky priame platby pre farmárov.

Opozičné strany pre nedoplatené priame platby pre farmárov zvolali mimoriadne rokovanie Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Výbor však nebol uznášaniaschopný pre nedostatok poslancov.

“Prišli sem preto ľudia z celého Slovenska, no výbor nebol uznášaniaschopný, pretože koaliční poslanci sa na ňom nezúčastnili. Koalícia zmarila dnešný výbor, aby minister nemusel odpovedať na to, prečo poľnohospodári nemajú priame platby,” reagoval na tlačovej konferencii Alojz Hlina (SaS) spoločne so zástupcami poľnohospodárov.

Autor článku: TASR/poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
11 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Brona mi
Brona mi
4. február 2024 9:44

Katastrofa len naťahujú vyplácanie papier prišiel a peniaze nič

Jano
Jano
2. február 2024 13:56

Kde boli koalicnici? Kde bolo to menšie zlo, ked ide o slovenskeho farmara? Sú rovnakí, ako tí pred nimi! Farizeji, sluhovia globalistov!!!

Stefan
Stefan
2. február 2024 14:16
Odpoveď na  Jano

Pridal som tu link – odkaz n stránku ministra Richarda Takáča , len polnoinfo odkaz zmazalo . V tom odkaze práve minister tvrdí opak , chýbali opoziční poslanci , ktorí výbor zvolali . Nie som fanúšik ani jedného tábora , len som skopíroval informáciu monštra , na porovnanie , že… Celý komentár »

Stefan
Stefan
2. február 2024 14:18
Odpoveď na  Stefan

Opozícia zvolala parlamentný výbor, ale nebola kompletná‼️ V takom prípade sa nebudeme spolupodielať na ich politikárčení. Tému priamych platieb vysvetľujem poľnohospodárom, vysvetlil som ju už aj opozičným poslancom a naozaj nechápem tieto 🎭divadielka🎭 S kolegami z ministerstva som napriek tomu prišiel a boli sme ochotní im to vysvetliť opäť. Aspoň… Celý komentár »

Stefan
Stefan
2. február 2024 16:12
Odpoveď na  Juraj Huba

Pán Huba ,
Vložil som ho dva krát pod tento článok . Rozsvietil sa odkaz čaká n schválenie a odkaz sa následne stratil .

Stefan
Stefan
2. február 2024 16:16
Odpoveď na  Juraj Huba

Pán Huba ,
To je druhý odkaz , ktorý tam svieti . S tým problém nie je .
Pridávam som odkaz zo zasadnutia výboru pre poľnohospodárstvo , ktorý zverejnil minister Takáč .

Jano
Jano
2. február 2024 16:59
Odpoveď na  Stefan

A koho zaujima, ci tambola opozicia. Koalicii na tom nezalezi?! A ak by prisli opozicnici a nieco by chceli odhlasovať, koalicnici by zrazu prisli?! Ja nie som maly chlapec, aby somto nepochopil. Ked to robili tamti, tak Huliak natacal videjka, ze oni to budu robit inac, ze vymeni zem v… Celý komentár »

Stefan
Stefan
2. február 2024 19:18
Odpoveď na  Jano

Súhlasím . Poukazoval som na fakt , že prví sa vyhovárajú na druhých a druhí n prvých . Svoje problémy si musí riešiť už každý sám . Politici nám ich nevyriešia , ale naopak , vyrobia nám ich . Tak Vám držím palce , nech Vám všetko dobre dopadne k… Celý komentár »

Miloš
Miloš
4. február 2024 20:55

Ešte že má len 29 dní🙂🙂🙂🙂😃