Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z ekonomiky

Cukrový boom pokračuje, ceny môžu vzrásť o 80 percent

V dôsledku globálneho deficitu cukru sa jeho cena môže zvýšiť až o 80 % a prevýšiť 40 centov za libru ($ 881 za tonu), uviedol Bloomberg /jedna z najrešpektovanejších svetových tlačových agentúr zameraná na finančné správy/ s odvolaním sa na predpovede generálneho riaditeľa Michaela Colemana z agentúry Aisling Analytics.

Podobný názor má aj vedenie asociácie Al Kaleej Sugar Co., ktorá je vlastníkom najväčšej cukrovej rafinérie na svete. Cena cukru od začiatku roka vzrástla takmer dvojnásobne. Minulý týždeň v stredu dosiahla 28 ročné maximum a dosiahla 23,33 centov za libru.

Cena rastie v očakávaní nepriaznivých poveternostných podmienok v Indii a Brazílii – popredných svetových výrobcov tohto produktu.

Situáciu v poslednej dobe zhoršujú silné dažde a búrky v pestovateľských oblastiach Brazílie, ktoré by mohli zmenšiť úrodu a naopak nedostatočné dažďové zrážky v Indii.

Správy, že poľnohospodári z Austrálie, tretieho najväčšieho vývozcu cukru na svete, rozšírili plochy cukrovej trstiny a plánujú zvýšiť produkciu cukru o 250 – tisíc ton v budúcom roku, zabrzdili rast cien. Avšak podľa odborníkov, ani toto nezmení celosvetový trend zvyšovania ceny cukru.

Autor článku: Martin German - spracované zo zahraničných portálov pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments