Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Legislatíva Zo sveta

ČR: Poľovníci budú môcť od januára loviť zver viac dní v roku

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 184

Poľovníci budú môcť od januára loviť niektoré druhy zveri viac dní v roku. Ministerstvo poľnohospodárstva ČR aktualizovalo príslušnú vyhlášku. Ide o jeleňov lesných a sika, danielov, srncov a kamzíkov. Chce tak pomôcť obnove lesov po podkôrnikovej kalamite, pretože zvieratá obžierajú sadenice najmä listnatých stromov.

„Doteraz platná vyhláška o dobách lovu je z roku 2002. Odvtedy sa podstatným spôsobom zmenili podmienky na väčšej časti územia ČR vplyvom sucha, podkôrneho hmyzu a ďalších nepriaznivých vplyvov,“ uviedol agrorezort.

U zveri mladšie ako dva roky (okrem kamzíkov) sa rozširuje možnosť lovu na celý rok, u staršej potom v niektorých prípadoch aj o mesiace. Napríklad muflóny sa budú môcť loviť od júla do konca marca, zatiaľ čo teraz to bolo od augusta do konca decembra.

U väčšiny ostatných ide maximálne o predĺženie v rozsahu niekoľkých týždňov alebo mesiacov. Srnce sa budú môcť loviť od začiatku mája do konca septembra, zatiaľ čo teraz bola možnosť ich lovu od polovice mája. Podobne štát povolil na konci roka 2015 celoročný lov diviakov.

„Predĺženie doby lovu budú môcť poľovníci využiť v prípadoch, keď to bude kvôli situácii a podmienkam v danej poľovnom revíre nevyhnutné. Ide o možnosť, nie povinnosť využiť celý rozsahu doby lovu,“ dodal úrad. Predĺženie doby lovu bude platiť do roku 2025.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1459 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.