Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Ceny pšenice v európskych štátoch na konci júla

Podľa Agrárnych trhových informácií Slovenska, dosiahli ceny potravinárskej pšenice vo vybraných štátoch Európskej únie, k 29. júlu, rozmedzie od 111 do 176 eur. Najvyššie ceny boli vo Francúzsku a dosiahli 176 eur za tonu. Cena vo Francúzsku za dva mesiace stúpla o viac ako štyridsať eur za tonu. Nárast zo 153 na 173 eur zaznamenali i na burze v Taliansku. Ceny pšenice na španielsych trhoch vzrástli o rovnakú sumu ako v Taliansku na 170 eur.

Belgicko hlási aktuálnu cenu na úrovni 166 eur za tonu a s nárastom za dva mesiace o 30 eur. Nemecké ceny sú na úrovni 147 eur za tonu a za posledné dva mesiace vzrástli o 23 eur. Ceny v nových štátoch Európskej únie sú o desiatky eur nižšie. Pokiaľ v Maďarsku sú nad 150 eur za tonu a vzrástli o takmer päťdesiat eur, tak napríklad na slovenských trhoch sa podľa informácií ATIS pohybovala cena, k 29. júlu, na úrovni 115 eur za tonu. Nižšia cena bola v Rumunsku a dosiahla 112 eur za tonu. V Slovinsku, v Českej republike a v Bulharsku sú ceny nad 120 eur za tonu a nepresahujú cenu 130 eur za tonu. V týchto štátoch za posledné dva mesiace vzrástli ceny o približne 10 eur za tonu.

Bližšie a konkrétnejšie informácie sa vám snažíme prinášať v správach Filipa Kľačanského – Trhové ceny vo vybraných štátoch.

Autor článku: Spracované podľa informácií PPA - ATIS
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments