Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Bödörovi pribudlo obvinenie za ďalších 53 skutkov

Bödörovi pribudlo obvinenie za ďalších 53 skutkov
insert_photoTASR - Norbert Bödör (vpravo)

Nitrianskemu podnikateľovi Norbertovi Bödörovi pribudlo v kauze Dobytkár obvinenie pre legalizáciu príjmu z trestnej činnosti za ďalších 53 skutkov. Týka sa to aj podnikateľa Petra Kubu a bývalého výkonného riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Ľubomíra Partiku. TASR to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Upozornil na to portál Aktuality.sk.

 “V rámci uvedených 53 skutkov bolo dňa 28. apríla 2021 vznesené obvinenie osobám Ľ.P., P.K., N.B. a dvom právnickým osobám za pokračovací obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti spáchaný formou spolupáchateľstva,” uviedla hovorkyňa.

Dodala, že Ľubomírovi Partikovi bolo 8. marca 2021 v súvislosti s poskytovaním nenávratného finančného príspevku na PPA rozšírené obvinenie aj za pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku.

Norbert Bödör, spoluobvinený podnikateľ Peter Kuba a bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír Partika sa nachádzajú vo väzbe.

Podľa webového portálu aktuality.sk elitní policajti z NAKA stíhajú nielen známu reklamnú agentúru Roko, kde figuruje spomínaný Kuba. Ďalšou právnickou osobu z kauzy Dobytkár je firma Casapa Group, kde je šéfkou predstavenstva manželka niekdajšieho výkonného riaditeľa PPA Tatiana Partiková.

Obe firmy sú stíhané pre legalizáciu príjmov z trestnej činnosti. Podľa vyšetrovateľa zrejme práve cez ne tiekli peniaze z úplatkov v rámci kauzy Dobytkár.

Počas akcie Dobytkár do polovice júla 2020 Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška pôvodne zdokumentovaných úplatkov dosiahla viac ako desať miliónov eur.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: TASR - Norbert Bödör (vpravo)

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments