Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Ekologické poľnohospodárstvo Zo sveta

BIO FRANCÚZSKO: Významný nárast počtu biofariem

Krajina galského kohúta dosiahla v európskom hodnotení druhý najvyšší obrat bioproduktov po Nemecku. Ročný obrat činí 3,4 miliardy eur, čo predstavuje dvojpercentný podiel na celkovom trhu s potravinami. V krajina sa v poslednom období rozmohli aj biosupermarkety fungujúce na družstevnej báze (Biocoop a Biomonde).

Priaznivým ukazovateľom je, že aj v rámci školského stravovania sa využitie bioproduktov od roku 2008 do roku 2010 strojnásobilo. Počet poľnohospodárskych biofariem za rovnaké obdobie vzrástol o 55 percent a dosiahol viac ako 20 tisíc. Podiel ekologicky obhospodarovaných výmer dosahuje 3 percentá.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1575 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.