Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Ekologické poľnohospodárstvo Zo sveta

BIO NEMECKO: Výmery by mali vzrásť viac ako trojnásobne

blank

Obrat s bioproduktami zostal v Nemecku v roku 2010 na úrovni roku 2009 a to 5,9 miliárd eur. Čísla za prvý polrok roku 2011 sú nabité optimizmom, pretože podľa nich tento špecializovaný obchod vzrástol o 8 percent.

Ekologicky obhospodarovaná výmera pôdy v Nemecku rastie už každoročne o približne 5 percent. Celkovo sa v tejto najväčšej európskej ekonomike obhospodaruje ekologicky 6 percent (približne 1 milión hektárov) poľnohospodárskej pôdy. Nemeckí politickí predstavitelia ale majú záujem dosiahnuť v roku 2020 až 20 percentný podiel ekologicky obhospodarovanej pôdy na celkovej výmere.

Autor článku: redakcia poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Nemecko je aj miesto, kde sa koná najväčší veľtrh bioproduktov na svete.

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.