Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jeseň LEFT
Branding VUB 2020 Jeseň RIGHT
Branding VUB 2020 Jeseň TOP
Legislatíva Z domova

AKS chystá školenia pre povinné nahlasovanie nájomného

AKS chystá školenia pre povinné nahlasovanie nájomného

Do konca mesiaca musia všetci agropodnikatelia predložiť okresným úradom informácie o dohodnutom a zaplatenom nájomnom za pozemky. Ide o novú povinnosť, ktorú musia poľnohospodári splniť do konca januára po prvý raz.

„Vyhláška, ktorá zaviedla tieto povinnosti, aktuálne poľnohospodárom robí najväčšie problémy. Máme skutočne veľa telefonátov ohľadom toho, že nevedia, čo majú robiť, nemajú o tom žiadne informácie alebo nemajú potrebnú evidenciu,“ uviedla Helena Patasiová z Agrárnej komory Slovenska.

Komora preto organizuje školenia pre poľnohospodárov, ktorí sa chcú o nových povinnostiach dozvedieť viac

„Školenia budú vo štvrtok, 24.1.2019 v Dunajskej Strede v maďarskom aj slovenskom jazyku,“ dodala Patasiová.

Nové povinnosti zaviedlo pre agropodnikateľov ministerstvo pôdohospodárstva vyhláškou č. 172/2018, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o spôsobe a rozsahu vedenia a poskytovania evidencií a stanovenia obvyklej výšky nájomného. Farmári môžu informácie uviesť v listinnej podobe priamo na úradoch, alebo ich zaslať aj elektronicky. Na základe poskytnutých údajov bude možné určiť obvyklú výšku nájomného za poľnohospodársku pôdu, ktorá sa vypočíta z priemerného nájomného na jeden hektár pôdy.

Bližšie informácie o podujatí nájdete na webovej stránke Agrárnej komory Slovenska. 

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1581 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. realista
    23. januára 2019

    a SPPK neorganizuje nič ?

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.