Zadajte hľadaný výraz

Branding RPPK 2020 ples TOP
Zaujímavosti Zo sveta

Ako si budú pripíjať?

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 682

Podľa údajov známych do októbra 2008 došlo k zníženiu produkcie šampanského na celom svete približne o jednu štvrtinu. Uviedol to francúzsky Medzinárodný odborový výbor pre vína z Champagne. Podľa oficiálnej štatistiky sa dodávky šampanského v samotnom Francúzsku za minulý rok znížili o 21 %, import do európskych krajín klesol o 24 %, do ďalších častí sveta, vrátane Ruskej federácie, Číny a Indie – o 23 %.

Tieto čísla znepokojili producentov šumivého moku v Champagne, ktorí očakávajú, že najviac šampanského sa predá do Nového roka. Podľa minuloročných ukazovateľov 63 % vína, určeného na export, sa predalo práve v novembri, decembri a v januári.

Pokles produkcie šampanského, v dôsledku zníženia spotreby tohto nápoja, analytici spájajú s finančnou krízou. Na celom svete predajcovia musia doslova bojovať o klienta, ponúkajú mu alkoholické nápoje za zvýhodnenú cenu a snažia sa predať aj tú produkciu, ktorú si mnohí v čase ekonomickej krízy nemôžu dovoliť.

Autor článku: Martin German - zo zahraničných zdrojov spracované pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: int

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1434 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.