Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Živočíšna výroba Zo sveta

ČR: Budeme kontrolovať mäso z ôsmich krajín

chat_bubbleKomentáre: 2 visibilityZobrazenia: 753
UniCredit Bank 2018

Importéri bravčového mäsa do Česka z krajín, v ktorých sa vyskytuje africký mor ošípaných, ho budú musieť dať skontrolovať. Opatrenie začne platiť od utorka (2. 10.). Informovala o tom česká Štátna veterinárna správa (ŠVS).

Infekcia sa vyskytuje napríklad v Belgicku a v Poľsku. Krajiny sú tretím a štvrtým najväčším exportérom mäsa do Česka.

Bravčové mäso, ale aj ďalšie živočíšne produkty z ošípaných a mäso z diviakov sa môže dostať na trh až po veterinárnej kontrole. Povinnosť sa bude vzťahovať na všetkých českých prevádzkovateľov potravinárskych firiem, ktorí dovážajú produkty z Belgicka, Bulharska, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska a Rumunska. Za nesplnenie povinnosti bude hroziť pokuta až 2 milióny Kč (77.727 eur).

„Vzhľadom na vývoj nákazovej situácie v Európe treba posilniť ochranu domácich chovov ošípaných a trh s vysokým štandardom pre spotrebiteľov pred možným zavlečením nákazy. Preto sme sa rozhodli podmieniť vstup potenciálne nebezpečných potravín z rizikových krajín povinným zisťovaním na vírus afrického moru ošípaných,“ odôvodnil nariadenie minister pôdohospodárstva českej vlády Miroslav Toman.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1305 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Predchádzajúci článok

2 komentáre

 1. R.Slocík
  1. októbra 2018

  Česi majú „gule“ aj keď bude do nich únia rýpať…

  Odpovedať
 2. Anonym
  2. októbra 2018

  EU ukázala Tomanovi že vie dať aj po „guliach“ak to niekto preženie!

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.