Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Zvolenská mliekareň chce obnoviť výrobu sušeného mlieka

Zvolenská mliekareň chce obnoviť výrobu sušeného mlieka
insert_photozvolensky.com/o-nas/

liekareň Schreiber Slovakia s.r.o. Zvolen chce obnoviť výrobu sušeného mlieka. Dokonca nielen obnoviť, ale jej objem zvýšiť z pôvodných 90 ton na 268 ton za deň. Vyplýva to z oznámenia o zmene navrhovanej činnosti, ktorú vedenie spoločnosti predložilo na posúdenie vplyvov na životné prostredie, tzv. EIA.

Ročne sa má takto v závode spracovať na sušené mlieko celkom 58,57 milióna kilogramov čerstvého mlieka. Obnovením výroby sušeného mlieka sa predpokladá aj zvýšenie počtu zamestnancov o desať na 151.

Podľa aktuálne medializovaných informácií došlo v uplynulých dňoch k predaju zvolenskej mliekarne americkou korporácia Schreiber Foods. Novým vlastníkom je od začiatku tohto roku jej dlhoročný generálny riaditeľ Juraj Blada. Zvolenskú mliekareň mal ovládnuť prostredníctvom svojej topoľčianskej spoločnosti Nexo Trade.

Mliekareň vyrába predovšetkým jogurty, jogurtové nápoje a zmrzliny. Podľa údajov z FinStatu v roku 2016 znížila stratu o dve percentá, na približne 1,49 milióna eur. Jej tržby pri tom narástli o šesť percent na viac ako 39 miliónov eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: zvolensky.com/o-nas/

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments