Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Zaujímavosti

Zomrel Ľubomír Kropil, obžalovaný z kauzy Dobytkár

Zomrel Ľubomír Kropil, obžalovaný z kauzy Dobytkár
insert_photoDolná Trnávka - Ľubomír Kropil v strede (v bielej košeli) počas otvorenia detského ihriska v Dolnej Trnávke v roku 2009.

V stredu (8. 3.) zomrel Ľubomír Kropil, obžalovaný z korupčnej kauzy Dobytkár, ktorá sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. TASR informáciu potvrdil jeho advokát Rastislav Urbáni. Upozornili na to Hospodárske noviny.

Ľubomír Kropil, ktorý sa na posledných pojednávaniach pre chorobu nezúčastňoval, ale dal súhlas na konanie v jeho neprítomnosti, vypovedal naposledy ešte vlani v júni minulého roka. Nevyužil ani jednu z možností vyhlásenia o vine či nevine. Tvrdil, že nelegalizoval žiadne finančné prostriedky z trestnej činnosti, úplatky neprijal. Priznal len nepriamu korupciu, respektíve podplácanie za schválené dotácie. Na otázky prokurátora a obhajcov odmietol vtedy reagovať pre zlý zdravotný stav.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Dolná Trnávka - Ľubomír Kropil v strede (v bielej košeli) počas otvorenia detského ihriska v Dolnej Trnávke v roku 2009.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav Langer
Jaroslav Langer
10. marec 2023 7:26

Je “veľmi dôležité” na tomto fóre propagovať zločincov. Slušný človek to má ťažšie.