Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Znalosť značiek a predajcov poľnohospodárskych strojov

Znalosť značiek a predajcov poľnohospodárskych strojov
insert_photoZdroj: AKO. s.r.o.

Začiatkom októbra minulého roku bol uskutočnený celoslovenský výskum trhu, ktorého cieľom bolo zistiť a porovnať znalosť a hlavné benefity predajcov veľkých poľnohospodárskych strojov a jednotlivých značiek nimi distribuovaných strojov – traktorov.

Výskumná agentúra AKO, spol. s r.o., ktorá pôsobí na slovenskom trhu už 20 rokov realizovala výskum podľa medzinárodných štandardov kvality ESOMAR a štandardov Slovenskej Asociácie Výskumných Agentúr. Výskumu sa zúčastnilo 412 respondentov, z toho bolo 60 percent neklientov spoločnosti Hriadeľ.

Z výsledkov výskumu vyplýva, že v znalosti predajcov poľnohospodárskych strojov je na prvom mieste spoločnosť HRIADEĽ, ktorá dosiahla znalosť značky 96,9 %, pred Agrotrade group s 91,6 % a Agroservisom s 91,3.

Najlepšie hodnotenie, 100 percent dosiahol HRIADEĽ u respondentov, ktorí obhospodarujú viac ako 5000 hektárov poľnohospodárskej pôdy, a tesne 98,3 % u respondentov s 1001 – 5000 hektármi.

V hodnotení poskytovaných služieb firmy HRIADEĽ dominovali ponuka, sortiment a kvalita náhradných dielov, kvalita strojov a kvalita servisných služieb. Obdobne pozitívne bol hodnotený prístup pracovníkov tejto spoločnosti k zákazníkom.

V druhej časti výskumu, zameranej na značky traktorov, boli traktory FENDT hodnotené ako najkvalitnejšie. U klientov aj neklientov získala značka FENDT v hodnotení kvality prvenstvo, v priemere s 8,48 bodmi z možných udelených 10 bodov, pred značkou JOHN DEERE, NEW HOLLAND.

Traktory značky FENDT dosiahli najvyššie hodnotenie rovnako u poľnohospodárov s výmerou pôdy 400- 1000 ha, 1001 – 5000 ha aj viac než 5001 ha.

Tieto traktory sú známe, ako kvalitné so svojou nízkou spotrebou, vysokým výkonom, spoľahlivosťou, Vario prevodovkou a komfortom. Traktory FENDT by odporúčalo 26,8 % respondentov, najmä kvôli vysokej kvalite, nízkej spotrebe a spoľahlivosti.

Obdobný výskum bol uskutočnení pred 4 rokmi. Medziročné porovnávania výsledkov potvrdzujú absolútny nárast hodnotených parametrov. Vo vnímaní spoločnosti HRIADEĽ nastal posun z 2.miesta na 1.miesto – znalosť značky narástla o 12,6 %. Traktory značky FENDT svoje prvenstvo potvrdili značným zvýšením v znalosti a to ako najlepšia odporúčaná značka slovenskými poľnohospodármi.

Pre úplnosť informácií uvádzame, že z výskumu bola vylúčená značka ZETOR, ktorá je vnímaná ako domáci zástupca.

Autor článku: AKO. s.r.o., agentúra pre marketingový prieskum trhu, október 2011
Zdroj obrázku: Zdroj: AKO. s.r.o.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Maco
Maco
2. február 2012 22:16

nemyslite vážne že niekto pozná viac Hriadel ako JD…