Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Ekologické poľnohospodárstvo Zo sveta

BIO EURÓPA: Výmera sa približuje k 10 mil. hektárov

blank

Výmera ekologicky obhospodarovanej pôdy v Európe sa približuje k 10 miliónov hektárov pôdy, čo zodpovedá 2 percentám z celkovej poľnohospodárskej plochy.

„V rámci Európskej únie sa obhospodaruje ekologicky 9 miliónov hektárov, čo je približne 5 percent výmery. V porovnaní s rokom 2009 sa výmera ekologického poľnohospodárstva zväčšila o pol milióna hektárov,“ povedala Helga Willer z Výskumného ústavu pre ekologicke poľnohospodárstvo vo Švajčiarsku.

Najväčšou krajinou z pohľadu ekologického poľnohospodárstva je Španielsko s 1,5 miliónmi hektárov, Taliansko (1,1 mil. hektárov), Nemecko (0,99 mil. hektárov) a Francúzsko (0,85 mil. hektárov).

„Najväčšie prírastky výmery boli medzi rokmi 2009 a 2010 zaznamenané vo Francúzsku a to 170 tisíc hektárov a v Španielsku 125 tisíc hektárov,“ uviedla Helga Willer.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1575 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.