Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Názory a komentáre Z domova

Zdá sa, že žaba je už v hrnci

Zdá sa, že žaba je už v hrnci
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Predstavené riešenia v podobe angažovania externých spolupracovníkov na Pôdohospodárskej platobnej agentúre vzbudzujú množstvo otázok. Tie základné by mohli znieť, prečo PPA nehľadá ľudí do interného prostredia, prípadne, prečo nepostupuje skôr cestou digitalizácie a zjednodušovania procesov s menším počtom zamestnancov.

Ak nevieme odpovedať na základné otázky, vynárajú sa ďalšie, no opäť chýbajú odpovede. Napríklad, kto sú tí tajomní ľudia, ktorí majú podľa generálneho riaditeľa PPA Mareka Čepka skúsenosti s eurofondami a v prípade, že platobná agentúra s jej výborným menom pískne, tak ich desiatky pobežia do jej radov. Nehovoríme napríklad o zamestnancoch poradenských eurofondových firiem, ktorí síce môžu byť odborníci, no majú najmä záväzky voči svojim klientom – napríklad poľnohospodárom? Neprináša toto spojenie konflikt záujmov ako moravská metropola?

Ak by sme boli naivní a budeme predpokladať, že sú to ľudia bez škvŕn, ktoré mohol spôsobiť Dobytkár, nebude ich efekt podobný tomu, ako v prípade dohodárov v SPF?

Nebola celá piatková tlačová konferencia len cesta, ako sofistikovaným spôsobom oznámiť, že toto v prípade externistov chystáme a tak z toho nemôže byť mediálny poprask? Veď minister aj generálny riaditeľ len tak, akoby mimochodom, niekoľko ráz spomenuli, že s takýmito ľuďmi počítajú. Akoby bolo niečo úplne prirodzené, že si najväčšia poľnohospodárska štátna banka k sebe pustí desiatky ľudí – asi živnostníkov, aby sa rozhliadli, kontrolovali, pomohli s verejným obstarávaním, vyhodnocovali a pritom ani nemusia byť zamestnanci. Bude na nich platiť napríklad kódex zamestnanca?

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora sľubuje, že sa bude na najbližšom rokovaní na ministerstve pýtať aj na túto tému. Jej predstavitelia majú ideálny priestor na získanie podrobností, ktoré zatiaľ známe nie sú. Otázok je veľa. A odpoveď sa zatiaľ ponúka len jedna. Zdá sa, že tá postupne varená žaba, ktorú na oligarchickom podnose servírovali poľnohospodárom niektorí Takáčovi predchodcovia, je už opäť v hrnci.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

5 2 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Marian Nagy
Marian Nagy
12. marec 2024 12:57

Tak si to zopakujme: Pripomeňme si, čo povedal predseda senátu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Martin Bargel: „Odkryli prípad takej monštróznej korupcie v našom štáte, že to nemá obdoby. Toto je megastroj obrovskej korupcie. Neskutočné. Niečo neuveriteľné, ako to fungovalo, a to už od roku 2006.“ Laikov to možno prekvapilo. Väčšina… Celý komentár »

Marian Nagy
Marian Nagy
12. marec 2024 13:32

Dobrý deň pán Huba V minulosti som komentoval článok  https://polnoinfo.sk/aktivisti-si-zahrali-rusku-ruletu-s-nasim-rezortom/ ..kde som okrem iného napísal: “ Snažiť sa zdiskreditovať poľnohospodára tým, že uverejníte fotku, kde zapadol so svojim traktorom.. To má byť relevantný argument? (Ak by ste sa snažil aspoň predstierať objektívnosť, tak na margo predstaviteľov rezortu nájdete minimum sto reálnych argumentov,… Celý komentár »

Sesto6
Sesto6
12. marec 2024 14:42

Aky poplatok bude treba zaplatit na to, aby sa projekt schvalil?

Marian Nagy
Marian Nagy
12. marec 2024 14:48
Odpoveď na  Sesto6

Štandard v minulosti bol 20%. Uvidíme ako sa prejaví inflácia..

Stefan
Stefan
12. marec 2024 14:50
Odpoveď na  Marian Nagy

V podstate vo výške dph … nezaplatili ju štátu , ale šla do súkromnej sféry