Zadajte hľadaný výraz

Poľnocast Z domova

Závlahy na Slovensku? Myslelo sa aj na ryžové polia!

insert_photoFoto TASR: Na archívnej snímke z 29. augusta 1961 zavlažovanie na JRD Drženice. Družstevníci na JRD Drženice, okres Levice majú vybudovanú zavlažovaciu nádrž-rybník o rozlohe 9 hektárov, z ktorého zavlažujú pomocou 6 zavažovacích súprav 60 hektárov pôdy, kde pestujú hlavne krmoviny a technické plodiny. Teraz venujú najväčšiu pozornosť zavlažovaniu 6 hektárov cukrovej repy, lebo chcú dosiahnuť namiesto plánovaných 280 až 400 metrických centov z hektára.

Počas letných mesiacov si povieme o téme – bez ktorej sa nezaobíde žiadna diskusia o poľnohospodárstve. A to je potreba vody a závlah. Súčasná klimatická zmena totiž spôsobila, že bez vody nedokáže existovať nielen špeciálna rastlinná výroba, ale všetky druhy plodín. Započúvajte sa do ďalšej časti historického poľnocastu portálu poľnoinfo.sk, ktorým vás bude sprevádzať publicista Martin Jurčo.

Autor článku: Martin Jurčo
Zdroj obrázku: Foto TASR: Na archívnej snímke z 29. augusta 1961 zavlažovanie na JRD Drženice. Družstevníci na JRD Drženice, okres Levice majú vybudovanú zavlažovaciu nádrž-rybník o rozlohe 9 hektárov, z ktorého zavlažujú pomocou 6 zavažovacích súprav 60 hektárov pôdy, kde pestujú hlavne krmoviny a technické plodiny. Teraz venujú najväčšiu pozornosť zavlažovaniu 6 hektárov cukrovej repy, lebo chcú dosiahnuť namiesto plánovaných 280 až 400 metrických centov z hektára.

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1552 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments