Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Vlčan: Obvinenia vedenia SPF sú závažné, na fond pôjde rezortná kontrola

Vlčan: Obvinenia vedenia SPF sú závažné, na fond pôjde rezortná kontrola
insert_photoTASR/Pavol Zachar - Na snímke dočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽANO) počas 139. rokovania vlády SR v Bratislave 8. marca 2023.

Obvinenia vedenia Slovenského pozemkového fondu sú závažné, na fond pôjde kontrola Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a podľa výsledkov kontroly sa prijmú prípadné opatrenia. Uviedol to po stredajšom rokovaní vládneho kabinetu dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan v reakcii na vyjadrenia Smeru-SD a mimoparlamentného Hlasu-SD.

“Obvinenia na adresu vedenia SPF sú závažné. My sme požiadali orgány, ktoré začali alebo mali začať kontrolu, o stanovisko, ako inšpektorát práce či Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR. Oslovili sme aj radu fondu, ktorá má zo zákona kompetenciu požiadať naše ministerstvo o vykonanie kontroly. Viem, že zasadnutie Rady SPF je vo štvrtok (9. 3.). Počkáme si na výsledok,” spresnil minister.

Uviedol, že nevie o medializovaných informáciách, že by 17-ročný syn generálneho riaditeľa SPF bol vo fonde zamestnaný na dohodu.

“To som sa dozvedel dnes,” spresnil Vlčan. “Najskôr si chcem počkať na výsledky kontroly, na potvrdenie medializovaných informácií a na základe toho sa rozhodnem,” dodal minister pôdohospodárstva.

Na SPF vládnu nátlak, vyhrážky, šikana, bossing a korupcia. Uviedli to v stredu predstavitelia Smeru-SD a Hlasu-SD. Obe strany chcú v tejto veci podať podnet na NKÚ SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR/Pavol Zachar - Na snímke dočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽANO) počas 139. rokovania vlády SR v Bratislave 8. marca 2023.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Laco
Laco
9. marec 2023 22:35

Tak to teda ale bude výsledok tej “rezortnej kontroly”, ale prečo sa to už neriešilo takto pred rokom? Tu pri pani GTSU

https://www.topky.sk/tag/512293/Zuzana-Nouzovska