Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z ekonomiky

Vinárske fórum v T. Tepliciach je obohatené o turizmus a vínne cesty

Vinárske fórum v T. Tepliciach je obohatené o turizmus a vínne cesty
insert_photoTop Agro

Výmena a sprostredkovanie skúseností a informácií z oblasti vinárstva a vinohradníctva a prezentovanie odborných výskumov, ale i výsledkov z praxe je cieľom trojdňového (17. – 19. 2.) vinárskeho a vinohradníckeho fóra Viti – Viniculture 2010. V Kúpeľnej dvorane v Trenčianskych Tepliciach ho pripravila Považská akadémia vzdelávania v spolupráci s viacerými odborníkmi v oblasti vinárstva a vinohradníctva.

“Už tretí ročník fóra je zameraný na pestovanie, ošetrovanie, zber a spracovanie hrozna, ako aj na výrobu vína. Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch ročníkov bude fórum obohatené o turizmus a problematiku vínnych ciest,” povedal pre TASR koordinátor fóra Ján Hargaš s tým, že prostredníctvom škôl sa do projektu snažia zapojiť aj vysokoškolákov a stredoškolákov – potenciálnych vinárov a vinohradníkov.

Podľa výkonnej riaditeľky Zväzu výrobcov hrozna a vína na Slovensku Jaroslavy Kaňuchovej-Pátkovej, ak majú slovenskí vinári konkurovať dovozovým vínam, ktoré sú vyrábané špičkovými technológiami, musia sa oboznámiť s najnovšími poznatkami.

“Slovenskí vinári dúfajú, že na fóre sa budú prezentovať aj praktické pripomienky k poznatkom, aby sa vedeli vyhnúť prípadným problémom,” povedala Kaňuchová-Pátková. Zdôraznila, že Viti – Viniculture je pre nich vítanou príležitosťou získať nové poznatky bez toho, aby ich museli namáhavo vyhľadávať.

Tretí ročník vinárskeho a vinohradníckeho fóra je financovaný z prostriedkov Európskej únie v rámci programu rozvoja vidieka. Jeho odbornými garantmi sú Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre a Slovenská technická univerzita v Bratislave.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Top Agro

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments