Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Rastlinná výroba Z domova

V nitrianskom regióne sa začala zberom ozimného jačmeňa žatva

blank

V nitrianskom regióne sa rozbiehajú žatevné práce. So zberom ozimného jačmeňa začali prvé poľnohospodárske podniky pred dvoma dňami.

„Zatiaľ sú to také prvé pokusy, no postupne budú nasledovať aj všetky ostatné plodiny,“ potvrdil riaditeľ Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Nitre Jozef Bako.

V porovnaní s minulým rokom sa začína žatva v regióne o zhruba tri – štyri dni neskôr. Podľa odhadu Baka sa na úrode môže negatívne prejaviť sucho, ktoré postihlo pestovateľov v apríli, a najmä v prvej polovici mája.

„Zatiaľ je však predčasné hodnotiť úrodu, tá bude do značnej miery závisieť aj od počasia v nasledujúcich dňoch,“ skonštatoval.

Pandémia nového koronavírusu, ktorá výrazne ovplyvnila hospodárstvo a ekonomiku krajiny, sa v agrosektore podľa názoru Baka výraznejšie neprejavila.

„Poľnohospodári si nemohli dovoliť prerušiť starostlivosť o zvieratá v živočíšnej výrobe ani starostlivosť o plodiny v rastlinnej výrobe,“ zhodnotil.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1571 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.