Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

V návrhu rozpočtu sú vyčlenené zdroje na zelenú naftu

V návrhu rozpočtu sú vyčlenené zdroje na zelenú naftu
insert_photo

Do návrhu štátneho rozpočtu na rok 2019 v kapitole agrorezortu sa prvýkrát dostávajú finančné prostriedky na tzv. zelenú naftu. Uviedla to šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (SNS).

„Musím povedať, že do návrhu rozpočtu sa prvýkrát v kapitole Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, určite aj vďaka tlaku Slovenskej národnej strany (SNS), dostala čiastka 30 miliónov eur, ktorá bude (použitá) ako systémové opatrenie na zelenú naftu,“ povedala.

„To je dobrá správa pre všetkých poľnohospodárov, že podporíme tie oblasti, ktoré sú veľmi prácne, teda špeciálna rastlinná a špeciálna živočíšna výroba. A je tam aj položka z predpokladaného odvodu z obchodných reťazcov, ktorá bude slúžiť, na rizikový fond, marketingový fond a na zmenu klimatických pomerov,“ priblížila.

Kapitola MPRV SR v návrhu rozpočtuje na rok 2019 zdroje vo výške 1,19 miliardy eur, v tom rozpočtové prostriedky kapitola predstavujú sumu 244 miliónov eur. Výdavky EÚ a spolufinancovania zo štátneho rozpočtu sa rozpočtujú na úrovni 949 miliónov eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anton Spišák
Anton Spišák
12. október 2018 14:11

Pridelovanie peňazí bude netransparentné.Keď sú už nejaké prostriedky,mali by smerovať do živočíšnej výroby,kde by sa podporila konkrétna skupina,kde chceme riešiť zlý stav. Treba aj zabezpečovaním objemového krmiva pre suchý rok