Zadajte hľadaný výraz

Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
MPRV SR Z ekonomiky

V návrhu rozpočtu sú vyčlenené zdroje na zelenú naftu

chat_bubbleKomentáre: 1 visibilityZobrazenia: 600
UniCredit Bank 2018

Do návrhu štátneho rozpočtu na rok 2019 v kapitole agrorezortu sa prvýkrát dostávajú finančné prostriedky na tzv. zelenú naftu. Uviedla to šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (SNS).

„Musím povedať, že do návrhu rozpočtu sa prvýkrát v kapitole Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, určite aj vďaka tlaku Slovenskej národnej strany (SNS), dostala čiastka 30 miliónov eur, ktorá bude (použitá) ako systémové opatrenie na zelenú naftu,“ povedala.

„To je dobrá správa pre všetkých poľnohospodárov, že podporíme tie oblasti, ktoré sú veľmi prácne, teda špeciálna rastlinná a špeciálna živočíšna výroba. A je tam aj položka z predpokladaného odvodu z obchodných reťazcov, ktorá bude slúžiť, na rizikový fond, marketingový fond a na zmenu klimatických pomerov,“ priblížila.

Kapitola MPRV SR v návrhu rozpočtuje na rok 2019 zdroje vo výške 1,19 miliardy eur, v tom rozpočtové prostriedky kapitola predstavujú sumu 244 miliónov eur. Výdavky EÚ a spolufinancovania zo štátneho rozpočtu sa rozpočtujú na úrovni 949 miliónov eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1209 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Predchádzajúci článok

1 komentár

  1. Anton Spišák
    12. októbra 2018

    Pridelovanie peňazí bude netransparentné.Keď sú už nejaké prostriedky,mali by smerovať do živočíšnej výroby,kde by sa podporila konkrétna skupina,kde chceme riešiť zlý stav. Treba aj zabezpečovaním objemového krmiva pre suchý rok

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.