Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Článok dňa MPRV SR Z domova

ÚKSÚP s novou generálnou riaditeľkou

blank

K prvému augustu sa generálnou riaditeľkou Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho stane Jana Vargová.

„ÚKSUP prešiel v posledných rokoch výraznými zmenami, ale stále vnímam, že nie sme dostatočne prístupní poľnohospodárskej praxi. Verím, že keď sa podarí optimalizovať niektoré odborné činnosti jeho fungovania, bude to znamenať, že našu organizáciu nebudú poľnohospodári vnímať len ako kontrolný orgán, ale aj ako inštitúciu, ktorá im vie poskytnúť odborné informácie, ktoré im pomôžu pri ich pôsobení v poľnohospodárskej prvovýrobe. Musíme byť viac v popredí, lebo zabezpečujeme kontrolu všetkých vstupov do výroby a to samozrejme znamená aj lepšie využitie moderných technológií,“ hovorí Jana Vargová, ktorá na ÚKSÚP-e pracuje od roku 2017.

Na pozíciu generálnej riaditeľky smeruje z postu riaditeľky odboru ovocinárstva a ekologickej poľnohospodárskej výroby ÚKSÚP-u. Jana Vargová v minulosti, od roku 2008 do roku 2017, pôsobila na ministerstve pôdohospodárstva ako riaditeľka odboru rastlinnej výroby.

„Často komunikujem s našou partnerskou organizáciou ÚKZUZ z Českej republiky. Verím, že aj spoločná história z ktorej vychádzame a naše dlhoročné úzke vzťahy pomôžu našu organizáciu priblížiť ich postupom, ktoré v mnohých ohľadoch vnímam za inšpirujúce,“ povedala Jana Vargová.

ÚKSÚP je štátnou rozpočtovou organizáciou priamo riadenou Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky. Základnou úlohou ústavu je výkon štátnej odbornej kontroly a skúšobníctva v podmienkach rezortu poľnohospodárstva ako aj štátny odborný dozor nad kvalitou vstupov do poľnohospodárstva v podobe agrochemikálií, krmív a podobne.

Činnosť ÚKSÚP v rastlinnej a živočíšnej výrobe je tematicky orientovaná na pôdu, odrody poľnohospodárskych plodín, osivá a sadivá, výživu a ochranu rastlín, vnútornú a vonkajšiu karanténu, krmivá, výživu zvierat ako aj poľnohospodárske potreby, priemyselné hnojivá, pesticídy a krmivá.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1571 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. blank
    aksds@aksds.sk
    30. júla 2020

    Milá Generálna riaditeľka, v mene AKS ako aj v mene svojom z úprimného srdca Ti blahoželám a prajem úspešné tvorivé roky ako aj trpezlivosti. Pevne verím, že so svojimi kolegami budete nápomocní, ústretoví v prospech aktívnych poľnohospodárov našej krajiny. Ponúkam naďalej spoluprácu pri výkone tvojej funkcie. H.Patasiová

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.