Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Traktory budú na cestách 1. triedy vylúčené najmä v čase dopravnej špičky

Traktory budú na cestách 1. triedy vylúčené najmä v čase dopravnej špičky
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pohyb traktorov a ostatných samohybných strojov bude na cestách 1. triedy vylúčený v pracovných dňoch od 7.00 do 9.00 h, kedy je ranná špička, ako aj v piatok a v deň pracovného pokoja, v čase od 16.00 do 20.00 h. Uviedol to pre TASR minister pôdohospodárstva Vladimír Chovan.

Na dnešnom rokovaní o pohybe špeciálnej techniky po cestách 1. triedy sa zúčastnil viceprezident Policajného zboru SR Stanislav Jankovič, ako aj predstavitelia zamestnávateľských a odborových zväzov a ministerstva pôdohospodárstva (MP).

Podľa Chovana sa prijala skôr taká filozofia, ktorú navrhla Konfederácia odborových zväzov, aby sa na miestach, kde je možné využiť pre pohyb traktorov súbežné komunikácie, urobil zákaz vjazdu.

“Bude jednoduchšie nevpustiť tieto špeciálne stroje na úseky ciest prvej triedy tam, kde sú vybudované súbežné komunikácie,” povedal.

“Zamestnávatelia, ako aj náš rezort sa priklonili k názoru, aby sa problém riešil riadnou zákonnou úpravou a nie udeľovaním výnimiek. Výnimky na cesty prvej triedy pokrývajú totiž takmer 90 % územia Slovenska,” informoval.

Konské povozy sú podľa ministra ale naďalej riešené formou ministerskej výnimky.

“MP v spolupráci so samosprávou pre konské povozy bude žiadať už v zmysle pripravovanej novely cestného zákona výnimky, a to len na nevyhnutných miestach, kde je to naozaj potrebné,” dodal šéf agrorezortu.

Predkladateľ novely zákona o cestnej premávke do času zasadania Hospodárskej a sociálnej rady vlády SR 14. decembra trval na dodržaní časových obmedzení pre používanie ciest 1. triedy pre traktory a samohybné pracovné stroje povinne opatrené tabuľkou s evidenčným číslom, v pondelok až piatok v čase od 7.00 do 9.00 h a od 16.00 do 20.00 h. V dňoch pracovného pokoja mal platiť “len” popoludňajší štvorhodinový zákaz jazdy po cestách 1. triedy.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments