Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Sucho je podľa Zemana zásadnejším problémom než koronavírus

Sucho je podľa Zemana zásadnejším problémom než koronavírus

Sucho je pre Českú republiku dôležitejším a zásadnejším problémom než súčasná kríza okolo epidémie nového typu koronavírusu, povedal dnes v rozhovore s ČTK prezident Miloš Zeman.

Česko by podľa neho malo kvôli suchu vybudovať nové vodné nádrže a priehrady. Zadržiavanie vody v krajine považuje Zeman za najpodstatnejšie opatrenie, pretože teraz podľa neho voda z republiky odteká do susedných krajín bez úžitku.

Zeman sa domnieva, že sucho je dôležitejšie a zásadnejšie ako koronavírusová kríza.

“Proti suchu treba bojovať nie podlamováním našej energetickej základne, napríklad tým, že odstavíme jadrové elektrárne, ale vybudovaním nových vodných nádrží,” uviedol prezident.

Varovanie pred suchom je podľa neho tiež výzvou k investičnej aktivite a budovaniu nádrží vrátane priehrad.

“Viem, že je v pláne vybudovanie až šiestich vodných nádrží, priehrad. Premiér (Andrej Babiš, ANO) má pravdu, že za 30 rokov sa tu nepostavila ani jedna priehrada,” uviedol.

Budovaniu priehrad podľa neho bránia “zelení aktivisti”.

Stavbu priehrad považuje Zeman pre boj so suchom za dostačujúcu.

“Hovorí sa o ďalších opatreniach, napríklad výsadbe lesov a podobne. Asi najdôležitejšie ale je zadržiavanie vody v krajine. My sme v podstate strecha Európy a z tej strechy bez úžitku voda odteká do susedných krajín,” konštatoval.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1557 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlas
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
DL
Neregistrovaný
DL
12. mája 2020 6:32

A u nás čo?
Nezávidím novej vláde do situácie (koronavírus) a nebudem ich nejako haniť, ale u nás posledný normálny dážď bol v po Veľkej noci predtým nič a doteraz možno tak pár – krát, že zamokrilo chodníky ale zrážkomer neukál nič. Bude sa vlád u nás zaoberať aj týmto?

Evropan
Neregistrovaný
Evropan
12. mája 2020 11:51

Mnoho povyku v ČR,tento týden zaprší,bude voda do zahradních bazénů,a na sucho se zapomene.