Zadajte hľadaný výraz

Poľnovízia Z domova

SPPK: Nie každá bryndza vyrobená na Slovensku je skutočne slovenská

Bryndza vyrobená na Slovensku nemusí vždy pochádzať zo slovenského ovčieho mlieka. Môže za to enormný nárast dovozu ovčieho mlieka zo zahraničia, najmä z Francúzska, Talianska či Maďarska. Slovensko je pritom krajinou, ktorá si vie ovčie mlieko vyrobiť aj samostatne. Počas pondelňajšieho brífingu na Poľnohospodárskom družstve v Liptovských Revúcach to uviedol predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
19. jún 2019 0:42

p.Macho,teraz ste vymysleli raketoplan?na tuto skutočnost som sa pytal p.ministerky na prvom stretnuti z farmarmi z vychodu v Košiciach,kedy zbabelo utiekla.niekolko krat som jej tuto otazku ako člen iniciativy polnohospodarov kladol aj cez media!prečo nepodporit našich ovčiarov,aby sa produkovalo viac slovenskeho ovčieho mlieka.nikdy som odpoved nedostal!!!nechovam ovce,ale mam priatelov ovčiarov… Celý komentár »

Juraj Mačaj
Juraj Mačaj
19. jún 2019 2:57

Pán Ján. Ja za tým vidím prácu pre SPPK. Naša komora zastupuje každého poľnohospodára. Ak ste členom môžete hlasovať, kandidovať na funkciu a nechať sa zvoliť. Tak sa môžu vaše témy dostať do programu SPPK. Netreba zakladať iniciatívi a trieštiť sa. Presadzovať rozumne veci na Slovensku je veľmi ťažké a… Celý komentár »

jan
jan
24. jún 2019 23:29

p.Mačaj vas si uprimne vazim,za to co ste dokazali v polnohospodrstve.ale p.Macho ma a bude mat stale nalepku Babiš.postavte sa vy na čelo sppk a velmi rad pristupim na jednania o spolupraci .Vy patrite k jednym tym poctivym a pracovitym farmarom nie ku skupine pračky eurofondou

Juraj Mačaj
Juraj Mačaj
25. jún 2019 10:10

Každý systém aby pracoval musí mať deľbu práce. Štát musí mať inštitúcie a svojich úradníkov, ktorý majú robiť pre občana, ale občania tvoria navyše ešte záujmové združenia aby lepšie presadzovali svoje záujmy, keďže zdroje štátu sú vždy obmedzené, na čo my poľnohospodári máme svoju samosprávu SPPK. Pán Macho je profesionálny… Celý komentár »